Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / GeForce GTX 980 Ti – znamy taktowanie tych kart graficznych NVIDIA

GeForce GTX 980 Ti – znamy taktowanie tych kart graficznych NVIDIA

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti

GeForce GTX 980 Ti czyli kolejne graficzne monstrum NVIDII usytuwane nieco niżej niż karty z serii TITAN, owiane było dotychczas domysłami i małą ilością konkretnych informacji.

Sytuacja ta jednak nieco się zmieniła, a to za sprawą zrzutu ekranu z programu GPU-Z umieszczonego w internecie przez koreański serwis HardwareBattle, odkrywając tym samym zegary z jakimi będzie taktowana karta GeForce GTX 980 Ti.

Ponieważ do uzyskania tych informacji użyto GPU-Z 0.8.2, który notabene nie posiada danych z wewnętrznej tabeli odnośników GTX 980 Ti, a jedynie uzyskane z stystemu, na zdjęciu są one zamazane.

Niemniej jednak można zauważyć, że karta działa z prędkościami zegarów podobnych do TITAN-X, a dokładnie z prękością 1000 MHz (1076 MHz w Boost) oraz zegarami pamięci ustawionymi na 7012 MHz (DDR5). Najmocniejszy obecnie TITAN ma jedynie wyszą prędkość Boost o 13 MHz. Wniosek możecie wysnuć sami.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe dane, to widać iż GTX 980 Ti pozbawiony został nieco rdzeni CUDA, gdyż ich ilość w tym przypadku to 2816, w porównaniu do 3072 jakimi może pochwalić się TITAN-X. TMU jest również niższe i zamyka się liczbą 176.

Posiadająca 6 GB pamięci GDDR5 karta, wykorzystywać ma 384-bitową szynę danych i jak się dowiedziliśmy, oferować możliwość własnego designu płytki PCB przez poszczególnych producentów.

Karta ma zostać zaprezentowana podczas Computex 2015, które ma mieć miejsce pomiędzy 2 a 6 czerwca w Taipei.

GeForce GTX 980 Ti clocks