Home / Aktualności / GeForce GTX 1180 ROG Strix- wyciekły informacje na temat najnowszej karty ASUS

GeForce GTX 1180 ROG Strix- wyciekły informacje na temat najnowszej karty ASUS

To, że karty najnowszej generacji od Nvidii nie mają jeszcze datry premiery, nie znaczy, że nie można publikować informacji na ich temat, prawda? Wydaje się to potwierdzać pewien Wietnamski sklep internetowy, który umieścił listing karty  GeForce GTX 1180 ROG Strix firmy Asus. Informację tą zauważył pewien użytkownik serwisu Reddit, który postanowił się nią podzielić. 

Karta wykorzystująca silikon bazuje na serii Turing. Z dobiegających zewsząd informacji wynika, że NVIDIA planuje odseparowanie serii “Turing” i “Volta” poprzez brak podwójnej DPFP (double-precision floating point) jak i pojedynczej precyzji SPFP w tej pierwszej, tak samo jak tańsze pamięci GDDR6 (karty bazujące na Volta w tym TITAN V będą posiadały droższe pamięci HBM2).

Jeśli chodzi o czystą specyfikację, GeForce GTX 1180 będzie oferował 3584 rdzeni CUDA, 16 GB pamięci GDDR6 wykorzystującej 256-bitową magistralę i zapewniającą efektywne taktowanie 14 GHz (GDDR6). To przełoży się na przepustowość  409.6 GB/s.

Jeśli chodzi o dostępność kart Asus GeForce GTX 1180 ROG Strix, to wspomniane wcześniej źródło wskazywało na 28 września, zaś jej cena ma wynosić ok. 1500 dolarów. Nie jest tanio ale po pierwsze za nowości się płaci, a po drugie za wersję Republic of Gamers także należy coś ekstra wyłożyć. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.