Home / Aktualności / GEFORCE GT 740 już jest – specyfikacja, przegląd modeli, wyniki wydajności

GEFORCE GT 740 już jest – specyfikacja, przegląd modeli, wyniki wydajności

14. Podsumowanie

Jak na stosunkowo cichą, niezbyt nagłośniona w świecie IT premierę nowej serii ekonomicznych kart graficznych, musimy przyznać, że większość producentów kart graficznych oferujących konstrukcje z układami firmy NVIDIA stanęła na wysokości zadania. Z drugiej strony trochę rozczarowuje utrzymujący się już od pewnego czasu trend, w którym producenci układów GPU traktują trochę po macoszemu rynek budżetowych kart graficznych.

NVIDIA co prawda nie ograniczyła się tylko do podniesienia taktowań układu GK107, lecz przygotowała jego nową, lekko usprawnioną rewizję. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że premiera chipów GK107-300-A2 odbyła się 5 czerwca 2012 roku – czyli bez mała równo dwa lata temu (układ GK107-425-A2 debiutował 29 mają tego roku) – to zmian jest jak na przysłowiowe lekarstwo. Zmiana taktowania GPU nie pozwala mówić w przypadku kart z serii GEFORCE GT 740 o jakiejkolwiek rewolucji, a w pewnym sensie nawet znaczącej ewolucji.

Po raz kolejny w wypadku ostatecznej oceny nowego członka rodziny GEFORCE zadecyduje polityka cenowa NVIDII oraz jej partnerów. Jeśli w niedługim czasie karty graficzne z linii GT 740 osiągną bardzo zbliżony poziom cenowy do kart GT 640, wówczas nikt nie powinien w zasadzie źle oceniać ruchu oraz zakresu zmian giganta z Santa Clara. Co innego, gdy zauważalnie wyższy poziom następców serii GT 640 będzie się utrzymywał przez dłuższy czas. Wówczas głosy mówiące o zarabianiu drugi raz na ”tym samym produkcie” nie będą już tylko pojedynczymi głosami, ale także nie będą one pozbawione racji.

NVIDIA logo

1. Wstęp oraz opis układu GK107-425-A2
2. Karty graficzne ASUS GT 740
3. Karty graficzne EVGA GT 740
4. Karty graficzne Gainward GT 740
5. Karty graficzne Galaxy GT 740
6. Karty graficzne Inno3D GT 740
7. Karty graficzne KFA2 GT 740
8. Karty graficzne MSI GT 740
9. Karty graficzne Palit GT 740
10. Karty graficzne PNY GT 740
11. Karty graficzne Point of View GT 740 
12. Karty graficzne ZOTAC GT 740 
13. Wydajność kart graficznych GT 740 
14. Podsumowanie

14. Podsumowanie Jak na stosunkowo cichą, niezbyt nagłośniona w świecie IT premierę nowej serii ekonomicznych kart graficznych, musimy przyznać, że większość producentów kart graficznych oferujących konstrukcje z układami firmy NVIDIA stanęła na wysokości zadania. Z drugiej strony trochę rozczarowuje utrzymujący się już od pewnego czasu trend, w którym producenci układów GPU traktują trochę po macoszemu …

Ocena końcowa

Ocena ogólna

Nowość

Podsumowanie : Jak na stosunkowo cichą, niezbyt nagłośniona w świecie IT premierę nowej serii ekonomicznych kart graficznych, musimy przyznać, że większość producentów kart graficznych oferujących konstrukcje z układami firmy NVIDIA stanęła na wysokości zadania. Z drugiej strony trochę rozczarowuje utrzymujący się już od pewnego czasu trend, w którym producenci układów GPU traktują trochę po macoszemu rynek budżetowych kart graficznych.

Twoja ocena: 4.18 ( 3 votes)
80

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.