Home / Oprogramowanie / GeForce Experience i GameStream Co-op – NVIDIA kontratakuje z pomocą w grach przez znajomych

GeForce Experience i GameStream Co-op – NVIDIA kontratakuje z pomocą w grach przez znajomych

GameStream Co-op GeForce Experience 02

GeForce Experience czyli oprogramowanie dołączane do kart graficznych firmy NVIDIA wkrótce ma zyskać nową funkcję GameStream Co-op. Nowa funkcjonalność na styl tej znanej z PlayStation 4, w której można było podać kontroler znajomemu, który w ten sposób mógł nam pomóc w danej grze, jest właśnie w fazie beta.

Jak widać, funkcja zarezerwowana dotychczas dla konsol, zmierza w kierunku komputerów PC, co jest bardzo ekscytującą wiadomością.

Funkcja GeForce Experience nazywana GameStream Co-op umożliwiać ma przesłanie audio, wideo i kontolera (myszy, klawiatury) do naszego znajomego, za pomoca połączenia o niskim opóźnieniu.

Jeśli chcecie przetestować ową funkcję w praktyce musicie zdobyć wczesny dostęp do GeForce Experience Beta, w którym podgląd w oknie będzie możliwy bez wychodzenia z samej gry. W menu trzeba będzie wybrać opcję “Udostępnij” (Share), z pomocą ktego zaprosimy znajomego (lub znajomą). Po akceptacji oddamy kontrolę nad swoją grą, lub będziemy mogli zagrać ze znajomym w trybie multiplayer, uzyskując w ten sposób pomoc w grze, w której mamy problemy.

GameStream Co-op GeForce Experience

GameStream Co-op GeForce Experience 01