Home / Aktualności / gry / GEFORCE CUP – wielki finał Counter Strike GO już na ESPORT NOW 2016 pod koniec maja

GEFORCE CUP – wielki finał Counter Strike GO już na ESPORT NOW 2016 pod koniec maja

GEFORCE CUP

Ostatni majowy weekend tego roku to prawdziwa uczta dla fanów gier komputerowych dzięki GEFORCE CUP, a dokładnie 28 i 29 maja w Hali Stulecia we Wrocławiu. Właśnie tam odbędzie się impreza ESPORT NOW 2016, podczas której rozegrane zostaną finały turnieju GEFORCE CUP w grze Counter-Strike: Global Offensive.

Counter-Strike: Global Offensive to najpopularniejsza w Polsce gra e-sportowa. Eliminacje do wielkiego finału turnieju GEFORCE CUP trwały dwa miesiące, a w ich wyniku wyłoniono cztery najlepsze zespoły, które powalczą o nagrody w wysokości 32 000 złotych. Są to ex-Lounge Gaming, noMERCY HyperX, Team AGG oraz Team INETKOXTV.

Rozgrywki zostaną zaprezentowane na głównej scenie imprezy ESPORT NOW 2016. Profesjonalny komentarz zapewnią Piotr ‘izak’ Skowyrski oraz Patryk ‘easy’ Dzięcioł, zaś ekspercką analizą zajmą się Paweł ‘saju’ Pawelczak oraz Mateusz ‘Pago’ Pągowski.

Firma NVIDIA przygotowała także wiele atrakcji towarzyszących imprezie, do których należą m.in. otwarte rozgrywki w grze Overwatch czy pokazy możliwości oferowanych przez wirtualną rzeczywistość. Wszyscy odwiedzający w najbliższy weekend Halę Stulecia we Wrocławiu będą mogli spróbować swoich sił w najnowszej zespołowej grze akcji studia Blizzard Entertainment, a mianowicie Overwatch.

Firma NVIDIA udostępni aż 36 komputerów z kartami graficznymi GeForce GTX, dzięki którym gracze zapoznają się z tą niezwykle dynamiczną grą oraz rozegrają mini-turnieje z członkami zespołu TEAM NVIDIA POLAND. Będą to pierwsze oficjalne rozgrywki w grze Overwatch w Polsce, która ma swoją premierę już 24 maja.

Fani wirtualnej rzeczywistości oraz Ci, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z doznaniami oferowanymi przez to środowisko z pewnością skorzystają z możliwości przetestowania gogli HTC Vive. Dwa stanowiska napędzane przez karty graficzne GeForce GTX pozwolą w pełni zanurzyć się w wirtualny świat i sprawdzić co proponuje ta zupełnie nowa gałąź elektronicznej rozrywki.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie http://esportnow.pl/2016/