Home / Aktualności / Geeksphone Revolution czyli kolejne natarcie FirefoxOS w sprzedaży globalnej

Geeksphone Revolution czyli kolejne natarcie FirefoxOS w sprzedaży globalnej

Geeksphone revolution smartphone
Geeksphone Revolution to najnowsze dziecko będącego na fali popularności hiszpańskiego producenta smartfonów. Geeksphone rozpoczął ogólnoświatową sprzedaż swojego dwu systemowego smartfona.

Geeksphone Revolution

Działający pod kontrolą systemu Android oraz przeglądarkowego Firefox OS smartfon daje swoim nabywcom możliwość wyboru preferowanego systemu operacyjnego. Poza tym Revolution oferuje dwu-rdzeniowy procesor Intel Atom taktowany z częstotliwością 1,6 GHz, 4,7 calowy ekran o oszałamiającej rozdzielczości 540×960 pikseli, rozsądne 1 GB pamięci RAM, 4 GB pamięci na pliki (tak, to nie pomyłka, na pocieszenie można a nawet trzeba dokupić sobie rozszerzenie za pomocą karty  micro SD). Jeśli chodzi o połączenia to znajdziemy tu Bluetooth, Wi-Fi, A-GPS, Micro-USB oraz 3G.

Standardową jest 8 MP kameręa z tyłu oraz 1,3 MP z przodu urządzenia. Dopełnieniem tej wyjątkowej specyfikacji jest 2000 mAh bateria, która powinna na trochę wystarczyć mając na uwadze podzespoły smartfona Geeksphone Revolution.

Wydajność i wygląd systemu Android doskonale znamy, ciekawość nasza skupiła się jednak na systemie Mozzilli, której FirefoxOS na zeszłorocznym MWC pozostawiał dużo do życzenia. Choć firma ta miała nieco (nieznacznie) więcej szczęścia niż Ubuntu z wydaniem swojego systemu to na razie powstrzymamy się z biciem braw.

Smartfon można kupić bezpośrednio ze strony Geeksphone za jedyne 222  euro. Wysyłka do polski jest również możliwa. Naszym zdaniem nie oczekujemy kolejek po ten przeciętny raczej smartfon. Nie ukrywamy jednak ciekawości odnośnie jego, gdyż nawe czarna owca potrafi czasem zaskoczyć. A co wy sądzicie o Revolution? Czy myślicie go może kupić?

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.