Home / Aktualności / Garmin Zumo 590LM – system nawigacyjny dla motocyklistów

Garmin Zumo 590LM – system nawigacyjny dla motocyklistów

Garmin Zumo 590LMGarmin Zumo 590LM zapewnia dostęp do informacji o ruchu drogowym i warunkach pogodowych na trasie w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji Smartphone Link, oraz umożliwia telefonowanie przez zestaw głośnomówiący i odbieranie wskazówek głosowych przez kask obsługujący technologię Bluetooth.

Nawigacja została również wyposażona w odtwarzacz MP3 kompatybilny z urządzeniami iPhone i iPod, umożliwiający sterowanie multimediami bezpośrednio z poziomu wyświetlacza.

Co więcej Zumo 590LM wyposażony został w wytrzymałą, odporną na działanie wody i paliwa obudowę oraz 5 calowy, czytelny w słońcu wyświetlacz przystosowany do obsługi w rękawicach.

Obudowa nawigacji jest odporna na opary paliwa, promienie UV i trudne warunki pogodowe (klasa wodoodporności: IPX7 wytrzymująca zanurzenie w wodzie na głębokość 1 m przez 30 minut).

Zumo 590LM jest zasilane za pomocą wymiennej baterii, a w zestawie, oprócz uchwytu motocyklowego, znaleźć można również uchwyt i kabel zasilający przeznaczony do wykorzystania w samochodzie.

Garmin zumo 590LM – po prostu funkcjonalna nawigacja GPS

Urządzenie można obsługiwać w położeniu poziomym lub pionowym, w zależności od preferencji użytkownika. Interfejs dostosowany został do potrzeb użytkownika – oprócz widoku mapy, na ekranie wyświetlane są również informacje o punktach użyteczności publicznej wzdłuż trasy oraz dane o ruchu drogowym otrzymywane w czasie rzeczywistym.

Model Zumo 590LM został wyposażony w funkcje infotainment, które umożliwiają bieżący dostęp do informacji podczas jazdy. Bezprzewodowa technologia Bluetooth umożliwia połączenie nawigacji z kompatybilnym smartfonem lub kaskiem takim jak np. , co pozwala odbierać połączenia telefoniczne w bezpieczny sposób i korzystać ze wskazówek głosowych.

Z poziomu ekranu nawigacji można również wybrać dowolny POI, jak hotel czy restauracja i połączyć się z wybraną lokalizacją telefonicznie, co przydaje się podczas nieplanowanych postojów czy poszukiwania miejsc na posiłek w trasie.

Garmin Zumo 590LM korzysta z najnowszych technologii nawigacyjnych firmy Garmin ze szczególnym uwzględnieniem funkcji przystosowanych do potrzeb motocyklistów. Pole wyszukiwania w prosty sposób pozwala odnaleźć adresy i miliony POI. Garmin Real Directions to unikalna technologia dostępna jedynie w nawigacjach tej firmy, która ułatwia orientację w przestrzeni wykorzystując jako wskazówki nawigacyjne nie tylko trudne do przeczytania w trakcie jazdy nazwy ulic, ale również charakterystyczne punkty orientacyjne, takie jak sygnalizacja świetlna, znaki drogowe itp.

Z kolei Asystent Pasa Ruchu to funkcja ułatwiająca pokonywanie skomplikowanych skrzyżowań i zjazdów z autostrady – połączone wskazówki głosowe oraz wizualne (animowana grafika obok widoku mapy) umożliwiają odpowiednio wczesne zajęcie właściwego pasa ruchu, aby w porę opuścić skrzyżowanie czy zjechać z autostrady.

Ciekawą i bardzo użyteczną funkcją, którą ta właśnie nawigacja oferuje to Realistyczny Widok Skrzyżowań umożliwiająca niemal fotograficzne odwzorowanie skrzyżowań na ekranie nawigacji, łącznie z otaczającym je terenem i drogowskazami. Ponadto, opisywana tu nawigacja dostarcza informacji o ograniczeniach prędkości, aktualnej prędkości i czasie dotarcia na miejsce oraz wyświetla również dane o punktach POI wzdłuż trasy, dzięki czemu łatwo znaleźć najbliższy sklep, stację benzynową czy bankomat.

Najciekawsze funkcje Garmin Zumo 590LM zostawiliśmy na koniec. Są nimi funkcje Kręte Drogi umożliwiającą wyznaczanie trasy do celu z wykorzystaniem dużej ilości zakrętów (dla tych, dla których przyjemność z jazdy jest ważniejsza niż szybkie przybycie na miejsce), TracBack pozwala wrócić do miejsca startu tą samą trasą oraz funkcja Dziennik Historii Usług przechowująca i podająca tak przydatne informacje jak przypomnienie o wymianie opon, ciśnieniu w oponach, czyszczeniu łańcucha, wymianie oleju, nowych świecach itp.

Akcesoria dla nawigacji Garmin Zumo 590LM

Dodanie czujnika TPMS na każdej z opon pozwala z łatwością kontrolować ciśnienie na wyświetlaczu urządzenia zumo. System może obsługiwać maksymalnie 4 opony w dowolnej konfiguracji (wymagany osobny zakup dla każdego koła). Nawigacja Zumo 590LM współpracuje również bezprzewodowo z kamerą akcji Garmin VIRB, dzięki czemu można uruchamiać i kończyć nagrywanie korzystając jedynie z ekranu nawigacji.

Opisywana przez nas nawigacja będzie dostępna w sprzedaży w Polsce w kwietniu 2014. Jej sugerowana cena detaliczna  wynosi 649 euro. Nie jest tanio ale sami widzicie co za nią otrzymujecie.

Źródło: Garmin