Home / Aktualności / kamerki sportowe / Garmin VIRB Ultra 30 – kolejna sportowa kamera 4K wkracza na rynek

Garmin VIRB Ultra 30 – kolejna sportowa kamera 4K wkracza na rynek

 

Garmin VIRB Ultra 30 01

Rynek kamer sportowych wydaje się być coraz to bardziej zatłoczony, aczkolwiek nie powstrzymuje to np. firmy Garmin przed wprowadzeniem swojej kamery sportowej VIRB Ultra 30, zdolnej do nagrywania w rozdzielczości 4K na rynek.

Wodoszczelna do 40 metrów kamera sportowa VIRB Ultra 30 nagrywa pełne wrażeń filmy w jakości Ultra HD 4K/30kl/s (3840 x 2160 pikseli). Precyzyjne czujniki i wysokiej czułości GPS rejestrują istotne dane G-Metrix, aby pokazać, jak szybko, jak daleko i jak wysoko dotarliśmy. Aby wyróżnić się nieco spośród podobnych produktów, produkt Garmina wyposażon został w zupełnie nowe funkcje takie jak sterowanie głosem (dostępne tylko w języku angielskim), intuicyjny, kolorowy wyświetlacz dotykowy LCD, live streaming (dostępną po sparowaniu z kompatybilnym urządzeniem)  uruchamiany jednym dotknięciem czy 3-osiową stabilizację obrazu (aczkolwiek tylko przy rozdzielczości 1080p)i wiele więcej.

Kamera nagrywa filmy Ultra HD w jakości 4K/30kl/s oraz filmy w trybie slow motion w jakości 720p/240kl/s, a jednocześnie umożliwia robienie zdjęć w rozdzielczości 12MP. 3-osiowa stabilizacja obrazu zapewnia doskonały materiał w każdym terenie. Wsparcie kart microSD jest również miłym dodatkiem.

Garmin VIRB Ultra 30 03Bardzo czuły mikrofon z kolei rejestruje czysty dźwięk nawet pod wodą w wodoszczelnej obudowie. Kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD również przystosowany został do pracy zarówno bez, jak i w wodoszczelnej obudowie. Użytkownicy mogą sprawnie w każdych warunkach zmieniać ustawienia oraz przeglądać nagrania. Ponadto wodoszczelna obudowa wyposażona została w szkiełko z hydrofobową, antyrefleksyjną powłoką zapewniającą nagrywanie wyraźnych obrazów w wodzie, w deszczu i przy dużej wilgotności.

Garmin VIRB Ultra 30 VIRB Ultra 30 jest bardzo prosta i wygodna w użyciu, chociażby dzięki funkcji sterowania głosem Sensory TrulyHandsfree, za pomocą której można wydawać komendy takie jak np. „OK Garmin, start recording,” aby rozpocząć nagrywanie lub „OK Garmin, remember that,” aby oznaczyć szczególne momenty i później łatwo je znaleźć podczas edycji.

Bezpłatna aplikacja Garmin VIRB umożliwia udostępnianie wysokiej jakości filmów VIRB Ultra 30 w czasie rzeczywistym w transmisji na YouTube, dzielenie się materiałem w mediach społecznościowych na portalach takich jak Facebook i Garmin Connect. Kamerą sterować można z poziomu tabletu lub smartfona, wykorzystując łączność Wi-Fi. Bogate w funkcje oprogramowanie Garmin VIRB Edit zainstalowane na komputerze automatycznie wyróżnia oznaczone wcześniej najlepsze momenty akcji. Zarówno zaawansowani, jak i zupełnie początkujący montażyści mogą łatwo dodawać muzykę i animowane  wskaźniki, liczniki i wykresy z danymi G-Metrix, aby pokazać całą pełnię przygody.

Kamera VIRB Ultra 30 sprzedawana jest w zestawie z wodoszczelną obudową, a ona sama będzie dostępna w sprzedaży już w III kwartale 2016.

Garmin VIRB Ultra 30 02

Garmin VIRB Ultra 30

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.