Home / Aktualności / GAMMIX S70 – nowy, ultraszybki dysk SSD NVMe

GAMMIX S70 – nowy, ultraszybki dysk SSD NVMe

Dzięki najnowszemu standardowi PCIe 4.0 oraz NVMe bariery szybkości dla dysków SSD zostały przesunięte jeszcze dalej. Korzystając z tego, XPG zaprezentowało dysk SSD GAMMIX S70, który może się pochwalić odczytem/zapisem sięgającym 7400/6400 MB/s oraz losowym odczytem/zapisem próbek losowych IOPS wynoszącym 650/740K.

Taka wydajność stawia nowy dysk XPG jako najszybszą konstrukcję na rynku, która znacznie wyprzedza wszystkie modele SSD wykorzystujące interfejs 3.0, a nie wspominając już o znacznie wolniejszych modelach opartych na SATA III. Ponadto GAMMIX S70 został wyposażony w wydajny, a zarazem charakterystyczny radiator o powiększonej powierzchni oddawania ciepła, bez którego powyższa wydajność nie byłaby możliwa.

Na chwilę obecną nie znamy ceny tych ultraszybkich SSD-ków, aczkolwiek producent z pewnością poinformuje o nich już niebawem.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.