Home / Aktualności / gry / Gamescom 2016: Podsumowanie święta gier w Kolonii

Gamescom 2016: Podsumowanie święta gier w Kolonii

gamescom 2016Kolonia(Niemcy) po raz kolejny stała się europejską siedzibą święta gier, a to za sprawą Gamescom 2016, na który zjechali się nie tylko czołowi producenci gier i sprzętu, ale cała rzesza fanów.

W tym roku nie zanotowaliśmy zbyt wielu hucznych premier, ale te, o których już słyszeliśmy od jakiegoś czasu pozwoliły upewnić się na jakim stadium postępu się one znajdują, co jest szczególnie ważne w przypadku Battlefield 1 czy Titanfall 2, których premiery są już tuż za rogiem.

 

For Honor

Nietuzinkowa produkcja hack and skash Ubisoftu, w której staną w szranki takie klasy wojowników jak samuraje, wikingowie czy rycerze, z pewnością odbije się szerokim echem zaraz po premierze gry. 

Niemniej jednak należy mieć na uwadze, że gra bardziej skupia się na samej walce (głównie trybie wieloosobowym) a nie odzwierciedleniu historycznym, co może odzwierciedlić się w pewnych nieścisłościach.

Poza opcją gry w trybie kampanii dla pojedynczego gracza mamy wspomniany multiplayer, a w nim tryby gry takie jak Dominacja (4 na 4), Burda (siekanka), w której walczy dwóch na dwóch zawodników do momentu śmierci jednej z grup, Duel, tryb w którym walczymy jeden na jednego, przypominający deathmatch tryb Potyczki (Skirmish) oraz ostatni z trybów gry Eliminacja (4-na4) z brakiem możliwości “odżycia” i zwycięstwem ostatniego zawodnika, który przetrwał zdobywającego tytuł zwycięzcy dla swojego zespołu.

 

Titanfall 2 

Podążając za ciosem, który zapoczątkowany został przez Titanfall w 2014, Respawn Enterntaiment stworzyło drugą cześć. W porównaniu do poprzednika, Titanfall 2 posiada tryb kampanii z bardzo szybką akcją przypominającą tą z trybu wieloosobowego, dosyć dobry tryb strzelania czy kilku zagadek, które w wirze walki musimy rozwiązać. Gra pojawić się ma tym razem zarówno na konsole Xbox One i PS4, jak i komputery PC.

 

Battlefield 1 

Po dokładnym rozeznaniu się w sytuacji, twórcy popularnego Battlefielda w przeciwieństwie do zespołu tworzącego serię Call of Duty, zdecydowali się na osadzenie akcji swojej nadchodzącej produkcji w czasach pierwszej wojny światowej. Naszym zdaniem jak najbardziej słuszne posunięcie.

W Battlefield 1 doświadczymy zatem zarówno odpowiedniego do epoki środowiska, jak również dosyć proste, “prymitywne” bronie.Do całości dochodzi oczywiście 64 osobowy tryb multiplayer,  6 klas postaci (w tym nowy Tanker).

 

Dishonored 2 

Rozszerzona w porównaniu do pierwszej części, Dishonored 2 zaczyna być bardziej dopracowaną i atrakcyjną grą dla typowego gracza. Począwszy od poziomów, które mają miejsce na dwóch osiach czasu jednocześnie, celów, które muszą być wyeliminowane dwa razy w ciągu ego samego dnia czy drzewka osiągnięć, które oferuje wiele ciekawych broni.

 

Gears of War 4 

Gears of War 4, silnik napędowy sprzedaży nowej konsoli Xbox One S oferuje naprawdę sporo w stosunku do trzeciej części tej serii. Tym razem zastosowano odświeżoną historię w grze, co spowodowało, że akcja nie jest aż tak chaotyczna, a nawet można się pokusić o stwierdzenie, że  oferuje dynamikę i odczuci znajdowania się w filmowym zwiastunie.

Także tryb kampanii zasługuje na słowa uznania,co z pewnością ucieszy graczy nie posiadających odpowiednich zdolności czy grupy znajomych – niezbędnych do trybu wieloosobowego.

 

Resident Evil 7 

Jeśli wyczerpaliście już wszystkie możliwości gry w tytuły związane bezpośrednio lub pośrednio z umarlakami, Resident Evil 7 którego premiera jest tuż tuż, z pewnością zaspokoi wasz głód na padlinę.

Demo, które mieliśmy okazję zobaczyć na tegorocznym Gamescom prezentuje się nadzwyczaj okazale. Grafika stoi na wysokim poziomie, dreszczyk emocji jeszcze wyżej. Ten horrorowaty FPS z pewnością powinien zagościć na waszej liście gier.

Sea of Thieves 

Sea of Thieves to produkcja, którą szczególnie obserwujemy na horyzoncie, tym samym jesteśmy szczególnie podekscytowani tegoroczną prezentacją, która miała miejsce na Gamescomie. Wielki otwarty świat, zaangażowanie wielu graczy w obsługę jednego pirackiego statku, to z pewnością główne choć nie jedyne atuty tej produkcji, która zagości na konsolach Xbox One już niebawem.

Zachęcamy do obejrzenia całej demonstracji z tej gry, szczególnie gdy macie niedosyt z krótkich prezentacji, których było sporo ostatnimi czasy.

Scalebound 

Scalebound, kolejna ciekawa produkcja ekskluzywna dla konsoli Xbox One i platformy Microsoftu, doczekała się kolejnych, aczkolwiek w naszym mniemaniu, dosyć ogólnych prezentacji.

Oczywiście mamy tu ciekawą grafikę, aczkolwiek mało powiedziano nam o ogólnych trybach gry czy rozwoju akcji w tej grze. Sporo zaś uwagi poświęcono uwagi samym smokom włącznie z możliwościami ich uzbrajania, pozostawiając dostosowywanie współpracującego z nim człowieka do minimum. 

Niemniej jednak gra ma potencjał i to spory, szczególnie jeśli uwzględnimy tryb co-op do 4 graczy. Niemniej jednak do końcowej oceny tego tytułu poczekamy do czasu kiedy będziemy mogli w nią sami zagrać.

 

ReCore 

Jeden z czarnych koni Microsoftu, gra Re-core, o której jest już głośno od jakiegoś czasu zawitała i tu do Kolonii. Dla przypomnienia za jej powstawaniem stoją ludzie znani z takich tytułów jak Metroid Prime czy Mega Man. 

Tak czy inaczej gra, a raczej jej grywalność jest dosyć dobra, a to za sprawą ciekawej grafiki, jeszcze ciekawszych scenerii, akrobacji głównego bohatera i konfigurowalności towarzyszących mu robotów. Co równie ważne, studio poinformowało o tym, że chce zdobyć głównie serca graczy swoją produkcją, tudzież jej cena nie powinna być zbyt wysoka.

 

Metal Gear Survive

Metal Gear Survive, produkcja studia Konami, która pojawić się ma w przyszłym roku, to typowy co-op dla 4 graczy, bazujący na Metal Gear Solid: Ground Zeroes, a która pojawi się na PS4, Xbox One oraz PC.

W grze tej wcielimy się w bohatera, któy został wciągnięty przez dziurę czaso-przestrzenną do innego wymiaru i który musi walczyć z zombi, stanowiącymi według twórców “zagrożenie biologiczne”.

 

Oto nasze zestawienie najlepszych gier zaprezentowanych na Gamescom 2016. Jesteśmy ciekawi waszego zdania na temat zarówno premier, zwiastunów jak i tego co się w naszym zestawieniu nie pojawiło (czy np. Prey, Settp czy nowy South Park: Fractured but Whole warte są uwagi typowego gracza).

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.