Home / Aktualności / Komputery / Gamescom 2015: ASUS prezentuje komputery ROG G11 oraz G20 z procesorami Skylake

Gamescom 2015: ASUS prezentuje komputery ROG G11 oraz G20 z procesorami Skylake

ASUS_ROG_G11

Podczas trwających właśnie targów gier Gamescom 2015, ASUS zaprezentował nowe modele gamingowych desktopów z serii Republic of Gamers – G11 oraz G20. Urządzenia wyposażone są w najnowsze procesory Intel Core i7-6700K Skylake oraz wydajne grafiki NVIDIA GeForce GTX980.

Zastosowanie najnowszych procesorów Intel Core szóstej generacji w platformach G11 i G20 akcentuje mocną pozycję ASUSa w sektorze gamingowych komputerów.  Najnowsza wersja komputera ROG G20 ma 9,5 litrową obudowę, która została wyposażona w najnowsze, dostępne na rynku podzespoły. Komputer posiada czterordzeniowy procesor Intel Core i7-6700U o częstotliwości taktowania 4.0 GHz, którego osiągi można dodatkowo podkręcić dzięki technologii Intel Turbo Boost (do 4.2 GHz). Wydajność w grach zapewnia karta graficzna NVIDIA GeForce GTX980.

Należy wspomnieć, że ASUS ROG G20 charakteryzuje się nie tylko ekstremalną wydajnością i kulturą pracy (22dB w stanie spoczynku), a dodatkową opcją jest możliwość personalizacji efektów podświetlania. Inżynierowie popisali się i tym razem, ponieważ projektując obudowę G20 wykorzystali oni energię wytwarzaną poprzez nagrzewanie się sprzętu do jej podświetlenia.

Model ASUS G11CB, czyli komputer z drugiej zaprezentowanej serii to komputer stacjonarny napędzany przez czterordzeniowy procesore Intel Core i7-6700K oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX980. Dzięki zastosowaniu dysku SSD M.2 oraz pamięci operacyjnej RAM DDR4, urządzenie gwarantuje rozgrywkę na najwyższym poziomie. Agresywny wygląd G11 to przede wszystkim niezwykła obudowa z centralnym podświetleniem LED na froncie, które wykorzystuje aż 8 milionów kolorów.

Wśród oprogramowania zainstalowanego na pokładzie G11 znalazły się takie aplikacje jak Aegis czy GameAlive. Aegis to autorska aplikacja, służąca do monitorowania wydajności systemu przez samego użytkownika. Z jej poziomu można otrzymać dostęp do różnych statystyk w czasie rzeczywistym: takich jak obciążenie procesora i dysku twardego czy chociażby obecne zużycie pamięci operacyjnej RAM. GameAlive z kolei umożliwia nagrywanie i edytowanie swoich rozgrywek oraz udostępnienie ich w mediach społecznościowych.

Na chwilę obecną nie znamy cen komputerów ASUS ROG G11 oraz G20, jak również ich cen.

ASUS_ROG G20_front ASUS_ROG G20_wnętrze