Home / Konsole / Games with Gold sierpień 2015

Games with Gold sierpień 2015

Games with Gold Sierpien 2015

Games with Gold czyli program darmowych gier na konsole Xbox One i Xbox 360 wystartował po raz kolejny. Oferuje on ponownie dwie gry na każdą z konsol tym, którzy posiadają konto Xbox Live, a tym samym udzielają się w sieciowym życiu swoich konsol.

Microsoft w sierpniu przygotował naprawdę solidną dawkę gier, które będzie można już pobrać za kilka dni. Zanim jednak to nastąpi, szczególnie dla spóźnialskich, można pobrać jeszcze gry lipca, a w śród nich Assasin’s Creed Black Flag na konsole Xbox One oraz Gears of War 3 na Xbox 360.

Przechodząc jednak do konkretów zobaczmy zatem w co będziemy grali w sierpniu na konsolę Xbox One. Pierwszym tytułem będzie Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, który można pobrać przez cały miesiąc, zaś Survive: Storm Warning Edition stanie się dostępne od 16 sierpnia aż do 15 września. Dlaczego w takim okresie, niestety nie wiemy.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Metal Gear Solid V Ground Zeroes 00

Gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, będącej grą typu stealth, w której wykańczamy wrogów „po cichu”, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeśli jednak znaleźli się wśród was tacy, którzy przespali ostatnie kilkanaście lat, spieszymy z informacjami, że akcja dzieje się w roku 1975 podczas zimnej wojny, nasz bohater „Big Boss” odbija zakładników z pewnej tajnej bazy na Kubie przy pomocy różnych gadżetów i swoich umiejętności.

Ta część Metal Gear Solid prezentuje mniej liniową akcję, a świat w grze posiada więcej otwartych przestrzeni, urozmaicając przez to wykonywanie wszystkich misji.

 

Survive: Storm Warning Edition

Survive Storm Warning Edition

Survive: Storm Warning Edition czyli drugi darmowy tytuł na Xbox One to jedno lub wieloosobowa gra, w której musimy za pomocą własnych rąk i podstawowych narzędzi przetrwać na pewnej wyspie pełnej nieco wściekłych zombi. Na szczęście porozrzucane wokół wyspy książki dadzą nam nieco informacji jak polepszyć swoją, jakże nieciekawą sytuację. W grze nie chodzi o kombinowanie z bronią, lecz o jej właściwe wykorzystanie we właściwym czasie. Nie główkujcie więc zbytnio tylko działajcie.

 

Xbox 360 zaś otrzyma tradycyjnie dwie gry, pierwsza dostępna będzie od 1 do 15 sierpnia, zaś druga jak zwykle od 16 do końca miesiąca. W obu przypadkach będzie to seria Metro, a dokładnie Metro 2033 dostępna w pierwszym wspomnianym okresie oraz Metro Last Light w drugiej połowie miesiąca.

Zarówno Metro 2033 jak i Metro Last Light przedstawiają post apokaliptyczny świat w Rosyjskiej Moskwie, a gracze muszą współpracować ze sobą aby po prostu przetrwać. Co ważne walutą w grze jest amunicja, tym samym czasami trzeba się nagłówkować aby nie tylko przetrwać (nie zostać zabitym) ale również nie umrzeć z głodu. Niemniej jednak nie należy ufać w grze nikomu (tak jak bywa i w życiu), gdyż sprzymierzeńcy mogą w mgnieniu oka stać się wrogami.

 

Także widzicie nasi mili, gry są nad wymiar przednie. Pytanie tylko czy dobra aura nie skończy się za miesiąc. Krzyżując palce u nóg pozostaje nam grać w te gry bez opamiętania.