Home / Aktualności / Games with Gold. Polska gra Dead Island za darmo już w lutym

Games with Gold. Polska gra Dead Island za darmo już w lutym

Dead Island
Games with Gold Microsoftu nabiera coraz większego rozpędu oferując coraz to lepsze gry. Co najważniejsze są one dostępne do pobrania za darmo. Zmiana dotycząca darmowego rozdawania gier na platformie Xbox Live rozpoczęła się po kontrofensywie Sony ze swoim PlayStation Plus.

Games with Gold oferuje posiadaczom płatnej subskrypcji Xbox Live Gold, dwie darmowe gry do pobrania każdego miesiąca. Czasami są to nowsze komercyjnie znane tytuły, czasami zaś niezależne produkcje którym daje się drugie życie.

Interesujące gry choć pojawiają się w Games with Gold, są jednak rzadkością. Nie ma się co temu ą tak dziwić mając na uwadze cenę płaconej subskrypcji i ceny samych gier. Microsoft postanowił jednak zaszaleć w nowym roku i w miesiącu styczniu zaskoczył nas ponadprzeciętną grą Sleeping Dogs. Jak się okazuje luty będzie także owocnym miesiącem jeśli chodzi o to jakie gry pojawią się w Xbox Live Gold.

Perełką lutego ma być bowiem polska gra uważana przez wielu za bardzo dobry tytuł, nawet lepszy niż jego druga odsłona a będzie nią Dead Island. Polacy w bardzo efektywny i ciekawy sposób zachęcili graczy do eliminowania chord zombie na tropikalnej wyspie. My mieliśmy okazję testować tą grę a PC, lecz jednak ciekawi jesteśmy wrażeń jakie oferuje ta gra na Xbox 360. Gra Dead Island będzie dostępna do pobrania już 15 lutego.

Drugim tytułem jest również ciekawa gra Toy Soldiers: Cold War. Tytuł nieco z innej beczki lecz również wciągający na wiele godzin. Choć jest to gra akcji pojawiają się w niej także elementy gatunku tower defence. Zabawkowi żołnierze muszą stawić czoła wyzwaniu w czasach zimnej wojny, która w tym przypadku jest potratowana z przymrużeniem oka. Toy Soldiers: Cold War pojawi się w Games with Gold 28 lutego.

Ważną informacją jest to iż każda pobrana przez nas gra zostaje przypisana do naszego konta na stałe, co oznacza możliwość jej uruchomienia nawet po zastąpieniu tej gry przez nowy tytuł w kolejnym miesiącu. Pobranych gier nie stracimy także gdy zdecydujemy się nie przedłużyć naszego abonamentu Xbox Live Gold.

Źródło: Xbox blog