Home / Konsole / Games with Gold Październik 2015 – powtórka z rozrywki?

Games with Gold Październik 2015 – powtórka z rozrywki?

Games With Gold pazdziernik 2015

Jak co miesiąc rusza program Games with Gold na konsole Microsoftu Xbox One i Xbox 360 oraz dla posiadaczy aktywnych kont Xbox Live. Tradycyjnie od dobrych kilku miesięcy, posiadacze tych konsol otrzymają po dwie gry, co jest znaczącą różnicą przynajmniej dla użytkowników najnowszej konsoli MS.

Xbox One

 

Valiant Hearts

W październiku , posiadacze Xbox One przez cały miesiąc będą mogli pobrać za darmo grę Valiant Hearts, będąca nietypową opowieścią o wojnie wyreżyserowaną częściowo przez żołnierzy, częściowo przez cywilów. Ta poniekąd przygodówka, poniekąd gra z zagadkami przedstawia losy nieznajomych sobie ludzi, którzy musieli sobie radzić w wojennej rzeczywistości najlepiej jak potrafili. Gra będzie dostępna przez cały miesiąc.

The Walking Dead

Drugi z tytułów na najnowszego Xboxa to pierwszy sezon The Walking Dead, czyli jak można się domyślać grze o zombi. Bazująca na komiksowej wersji produkcja, która także przedstawia zachowania ludzi w niecodziennej, stopniowo budującej grozę rzeczywistości. Tą grę z kolei będzie można pobrać za darmo pomiędzy 16 października a 15 listopada.

 

Xbox 360

Metal Gear Solid V Ground Zeroes 02

Od przyszłego czwartku, czyli od 1 października Xbox 360, a raczej jego posiadacze zyskają grę Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, będącą grą typu stealth, w której wykańczamy wrogów „po cichu”, i która dostępna była dwa miesiące wcześniej dla konsoli Xbox One. Akcja dzieje się w roku 1975 podczas zimnej wojny, nasz bohater „Big Boss” odbija zakładników z pewnej tajnej bazy na Kubie przy pomocy różnych gadżetów i swoich umiejętności.

Ta część Metal Gear Solid prezentuje mniej liniową akcję, a świat w grze posiada więcej otwartych przestrzeni, urozmaicając przez to wykonywanie wszystkich misji.

W drugiej zaś połowie miesiąca, a dokładnie od jej 16 dnia, z niewyjaśnionych bliżej ludzkości powodom, otrzymamy grę The Walking Dead. Tak, to ta sama gra, którą otrzymają posiadacze Xbox One. Pominiemy zatem opis tej gry, nie ukrywając rozczarowania, chociażby z uwagi na fakt, iż posiadając w redakcji obie konsole, co najwyżej będziemy mogli przetestować wersje w grafice pomiędzy konsolami. 

 

Jak widzicie zestaw “darmowych” gier nie zachwyca w tym miesiącu, pozostawiając wrażenie, że Microsoft nabiera oddechu po zadyszce w wyścigu z PS Plus i konsolą PlayStation. Mamy jednocześnie nadzieję (zresztą nie tylko, z uwagi na niezbyt przychylne opinie dużej społeczności graczy), że Games with Gold zaskoczy nas pozytywnie w listopadzie i grudniu, czyli w przedświątecznym okresie.