Home / Konsole / Games with Gold – Nowy rok, nowe gry czyli darmowe tytuły na Styczeń 2017

Games with Gold – Nowy rok, nowe gry czyli darmowe tytuły na Styczeń 2017

xbox-logo

Jedną nogą w 2016, drugą w 2017. To jednak nie powstrzymuje Microsoftu i programu Games with Gold dostępnego dla posiadaczy konsol Xbox One i Xbox 360 od informacji na temat jakie tytuły trafią do darmowej puli już w styczniu przyszłego roku.

Pod względem ilości gier rewolucji nie będzie – dwa tytuły dla każdej z konsol (nie licząc kompatybilności wstecznej podbijającej ilość gier dla Xbox One do czterech).

Rozpoczynając od nowszej konsoli, jej posiadacze mogą (a raczej będą mogli) pobrać  World of Van Helsing: Deathtrap przez cały miesiąc, zaś drugi sezon Killer Instinct Ultra Edition pomiędzy 16 stycznia a 15 lutym. Podczas gdy drugiego z zaprezentowanych tytułów nie trzeba zbytnio reklamować, to World of Van Helsing: Deathtrap może wymagać kilku słów. Gra studia Neocore Games to gra z gatunku RPG (tower defense) oferująca tryby pojedynczego gracza, PvP jak i co-op dla kampanii i pozwala na tworzenie własnych map, potworów i współdzielenie się nimi ze społecznością. Gra z pewnością nie dla osób wrażliwych na lanie się hektolitrów krwi.

Xbox 360 (oraz wspomniany Xbox One przez kompatybilność wsteczną) otrzyma The Cave, grę od twórców Monkey Island i Maniac Mansion, będącą pewnego rodzaju przygodówką, w której wcielimy się w członka trzyosobowej grupy przemierzającej jaskinie, zamki. Z pewnością wrażeń podczas malowniczych podróży nie zabraknie. Grę można będzie pobrać pomiędzy 1 a 15 stycznia.

Drugim tytułem dla 360-tki będzie wysłużony Rayman Origins, platformówka tak stara jak sam gatunek, niemniej jednak nadal grywalna. Jeśli zdecydujecie się na danie tej produkcji szansy, za darmo będziecie mogli ją pobrać pomiędzy 16 a 31 stycznia.

Tym samym to tyle jeśli chodzi o darmowe gry w ramach Games with Gold dostępne dla szczęśliwych posiadaczy konsol Xbox posiadających aktywne konta Xbox Live Gold. Mamy nadzieję (pewnie tak samo jak nie bardziej niż Microsoft), że wam się one spodobają, oraz że je pobierzecie. Dajcie nam znać co myślicie o noworocznej selekcji.

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.