Home / Konsole / Games with Gold na wrzesień – darmowe gry jakich jeszcze nie było

Games with Gold na wrzesień – darmowe gry jakich jeszcze nie było

Games with Gold Logo

Darmowe gry Games with Gold w ramach Xbox Live na wrzesień jak się zaraz przekonacie są naprawdę niezłe, ku naszemu i chyba waszemu zaskoczeniu. Sytuacja jest jeszcze lepsza, że przez kompatybilność wsteczną będzie można grać w gry na Xboxa 360.

Nie przedłużając, już od początku miesiąca tj. 1 września konsola Xbox One otrzyma Earthlock: Festival of Magic, podczas gdy Xbox 360 Forza Horizon (Xbox One przez wspomnianą kompatybilność wsteczną) – pierwszą część kultowych wyścigów w otwartym świecie. Podczas gdy Forza nie wymaga większego wprowadzenia, Earthlock: Festival of Magic już z pewnością tak, a nawet jeśli nie dla wszystkich to i tak ją nieco przybliżymy.

W tym turowym RPG wcielimy się w Amona, który przewodniczył będzie innym stworom w wykonywaniu questów osadzonych w świecie stylizowanym na dziki zachód. Gracze ponadto będą mogli wykazać się strategią oraz tworzyć aminicje, materiały, zbierać rośliny czy w końcu pracować nad swoim drzewkiem talentów.

W drugiej turze darmówek uzyskamy Assasin’s Creed Chronicles Chinana Xbox One (pomiędzy 16 września a 15 października) oraz Mirrors Edge na konsolę Xbox 360, która będzie dostępna pomiędzy 16 a 30 września.

Tak jak Assasin’s Creed Chronicles to typowa platformówka wykorzystująca wielce popularną ideę Assasyna i osadzona tym razem w realiach Chińskiego imperium, tak Mirror’s Edge jest futurystyczną platformówką 3D, w której gracz (a raczej jego żeńskie odzwierciedlenie) musi uciekać przed goniącymi ga (ją) przeciwnikami wykonując skoki i inne triki.

 Jak sami widzicie selekcja gier w ramach Games with Gold dla konsol Xbox przedstawia się nadzwyczaj okazale. Aż pozostaje dreszczyk emocji związany z tym, żeby ten sen nie prysnął (nie obawiajcie się, potwierdzone przez samego guru Majora Nelsona). Nam się wszystkie 4 gry podobają, a jak z wami?

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.