Home / Konsole / Games with Gold na grudzień 2015 zapowiedziane

Games with Gold na grudzień 2015 zapowiedziane

Games with Gold december 2015

Games with Gold na grudzień wkroczył w końcową fazę darmowych tytułów tego roku, i tak jak podejrzewaliśmy, bez większego naszym zdaniem impetu, pomimo faktu, że tak jak obiecywano gry z Xbox 360 wykorzystują kompatybilność wsteczną i będą mogły być uruchamiane na konsoli Xbox One.

Posiadacze konsoli nowej generacji czyli Xbox One będą w tym miesiącu mogli pobrać The Incredible Adventures of Van Helsing (Niesamowite przygody Van Helsinga) przez cały miesiąc. Jak zapewne większość z was wie, jest to typowy RPG z polującym na złe dusze Van Helsingiem. W grze, gracze doświadczą zarówno walki, rozwoju swojej postaci a także ciekawego rozwoju akcji.

Drugim tytułem jakim najnowsza konsola się będzie musiała zadowolić, a raczej jej posiadacze, jest wydana w 2014 roku gra Thieft (Złodziej), będąca niczym innym jak grą typu stealth (podobną na styl Metal Gear Solid). W niej też naszym zadaniem stanie się przemykanie niezauważonym koło wielu strażników, wykorzystywanie swojej krzepy czy zdolności i w rezultacie przywłaszczanie sobie cudzej własności. Gra dostępna będzie od 16 grudnia do 15 stycznia

Wśród tytułów dla konsoli Xbox 360 (dostępnych również przez wspomnianą kompatybilność wsteczną dla Xboxa One) znalazły się takie tytuły jak Castlestorm (dostępna od 1 do 15 grudnia), Sacred 3 (do pobrania od 16 do 31 grudnia), jak również Operation Flashpoint: Dragon Rising jako bonus w tym miesiącu (także dostępna pomiędzy 16-31 grudnia).

Krótkim słowem o powyższych grach na Xboxa 360 nadmienimy, iż pierwsza z nich CastleStorm dostępna już byłą w wersji na Xboxa One w maju tego roku i jest ciekawą i kolorową grą, w której przy pomocy naszego rycerza oraz harpunu z wielką strzałą niszczyć mamy wrogie zamki i wykańczać starających się nas atakować wrogich rycerzy.

Druga z dostępnych na X360 gra Sacred to ciekawy hack and slash tytuł fantasy, który umożliwia do 4 graczy jednocześnie zarówno w trybie online jak i offline, a tym samym uprzyjemni nam czas ze znajomymi przy naszym boku.

Bonusowa gra Operation Flashpoint: Dragon Rising przenosząca graczy w wojenne realnia, jest pomimo wszystko ciekawym symulatorem żołnierskiego życia. Dzięki niej gracze doświadczą intensywnej walki podczas zmagań piechoty, pilota śmigłowca, oficera oddziału specjalnego czy w końcu dowódcy czołgu.

Tak więc Microsoft zakończył swój program Games with Gold na ten rok. Dobrze czy źle możecie ocenić sami. My czujemy spory niedosyt, ale pomimo nadzieji na „rzut na taśmę”, tak naprawdę nie liczyliśmy na „cud nad Wisłą”, gdyż jak już może wspominaliśmy, pod koniec roku czy to sam Microsoft, czy Sony, próbują pchnąć swoje główne tytuły a nie oferować „mocna” produkcje za darmo. Czasami jako usprawiedliwienie podaje się umowy z danym studiem, ale to zapewne tylko część prawdy.