Home / Konsole / Games with Gold na kwiecień – darmowe gry na Xboxa

Games with Gold na kwiecień – darmowe gry na Xboxa

Games with Gold Logo

Koniec marca, w związku z czym jak zwykle startujemy z Games with Gold na kwiecień czyli listą gier, które pojawią się już dosłownie za tydzień (a przynajmniej część z nich).

Jak zwykle, Xbox One otrzyma cztery tytuły (dwa z nich przez kompatybilność wsteczną z poprzednim Xboxem), zaś Xbox 360 dwa.

Pierwszą z gier na nową konsolę Microsoftu dostępną przez cały miesiąc będzie Ryse: Son of Rome, gra z gatunku RPG wcielająca nas w rolę dowódcy Rzymskiej armii, Centuriona, próbującego odpierać ataki na imperium. Gra jest bardzo ciekawa, i zapewne z tego względu kilka lat temu wprowadziła konsolę Xbox One na rynek. W późniejszym czasie pojawił się też na komputery PC, gdzie w przeciwieństwie do konsoli, oferowała lepszą grafikę a co za tym idzie grywalność.

Drugim tytułem na popularną “jedynkę” będzie drugi sezon surwiwalowej gry The Walking Dead, w której z kolei zmierzymy się po raz kolejny z chordą umarlaków rządnych naszej krwi. Ten tytuł posiadacze aktywnych kont Xbox Live będą mogli pobrać pomiędzy 16 kwietnia a 15 maja.

Duetem gier na Xboxa 360 będzie natomiast Darksiders, równie ciekawy RPG osadzony w świecie fantasy oraz Assassin’s Creed Revelations, prezentujący Eizo oraz Masayfa, asasynów odkrywających Renesansowy Konstantynopol, podążając za cieniem swoich poprzedników, w tym Altaira.

Podczas gdy Assasin Creed został po krótce przypomniany, tak Darksiders może wymagać nieco zachęty, szczególniedla nie zaznajomionych z tą serią graczy. W grze wcielimy się w piekielnego stwora “Wojnę”, który musiał powrócić na post apokaliptyczną ziemię, szukając tych odpowiedzialnych za ten stan aniołów i demony. W celu wypełnienia swojej misji, nasz bohater musi zwiększać swoją moc, szukać ulepszeń oraz zdobywać odpowiednie co powierzonego mu zadania oręża.

Podczas gdy pierwszy ze wspomnianych powyżej tytułów, Darksiders będzie można pobrać od 1 do 15 kwietnia, tak AC: Revelations od 16 kwietnia, do końca miesiąca.

Zapewne się z nami zgodzicie, że po raz kolejny dobór tytułów na obie konsole jest co najmniej zadowalający. Jesteśmy mimo wszystko ciekawi waszej opinii.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.