Home / Oprogramowanie / Game Mode – tryb dla gier potwierdzony w Windows 10 przez Microsoft

Game Mode – tryb dla gier potwierdzony w Windows 10 przez Microsoft

Game Mode Windows 10

Spekulowany niedawno tryb “Game Mode” w systemie Windows 10, mający przydzielić priorytet dla gier i procesów z mimi związmymi, doczekał się właśnie oficjalnego potwierdzenia. Stosowną informację uzyskaliśmy od nikogo innego jak  Mike Ybarry z Microsoftu.

Mająca być dostępną zarówno dla starszych  (wykorzystujących Win32) jak i nowszych (używających platformy Uniwersalnej Windows, w skrócie UWP) gier. Jak widać na zdjęciu tryb gier ma umożliwić podobny jak na konsoli Xbox zapisywanie filmików z gier (DVR). Logiczne wydaje się aby znalazło się w nim możliwość robienia i współdzielenia zrzutów ekranu, aczkolwiek na zdjęciu takiej opcji po prostu nie ma.

Tryb gier (wspomniany Game Mode) dostępny jest na razie w programie Windows Isider Program, aczkolwiek po krótkich testach powinien trafić do następnej aktualizacji popularnej dziesiątki, niestety na temat jej premiery za dużo jeszcze nie wiadomo.

Jeden z dyrektorów platformy Xbox Mike Ybarra ma podzielić się też niebawem szczegółami funkcjonowania tego trybu, mamy nadzieję, że prędzej niż później, gdyż jesteśmy ciekawi wzrostu wydajności gier, lub jej braku, co również jest możliwe.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.