Home / Aktualności / Galaxy Tab S – kolejny tablet Samsunga

Galaxy Tab S – kolejny tablet Samsunga

Galaxy Tab S to kolejny tablet w armii Samsunga, który ma nadzieję podbić nie tyle galaktykę co naszą ziemię. Kontynuuje on trend wprowadzony przez Galaxy S5 w postaci kropkowanej powierzchni, mający na celu nie tylko lepsze trzymanie tabletu w dłoni, lecz również wyróżniający go z tłumu podobnych urządzeń.

Czy Galaxy Tab S ma szansę na sukces?

Galaxy Tab S z pewnością zwróci na siebie uwagę. Stać się tak może chociażby z powodu ekranu Super AMOLED zastosowanym przez Samsunga, a który oprócz wyjątkowego odwzorowania kolorów oferuje dużą bo 2560 x 1600 pikseli rozdzielczość. Wielkością ekranu jakiej spodziewać możemy się przy tym urządzeniu są dwie wartości – 8.4 i 10.5 cala. Z ełasnych obserwacji widzimy, że nasycony pod względem tabletów o przekątnej 7, 8 czy 10.1 cala przynosi konieczność stosowania kolejnych wielkości aby nie tylko zaoferować unikalne funkcje lecz również zwabić do siebie klienta.

 Jak można się po części było spodziewać po Galaxy Tab S zobaczymy topowy procesor Samsunga w postaci ośmio-rdzeniowego Exynosa. Co więcej tablet ten ma korzystać z takich dobrodziejstw jak czytnik linii papilarnych w przycisku ‘Home’ w celu autoryzacji płatności internetowych np. Paypal. Wspomniany procesor ma być najszybszym oferowanym przez Koreańczyków chociażby z powodu użycia z nim najlepszego modemu od Intela.

Nie jest dla nas jeszcze jasne czy wygląd Galaxy Tab S podobny pod względem designu oraz części specyfikacji (niewykluczone, że i oprogramowania) związany jest z ofensywą tej firmy na klienta. Mamy na myśli  dopasowanie stylistyczne do siebie różnych urządzeń tej marki takich jak smartfony, inteligentne zegarki a teraz tablety w celu zwiększenia sprzedaży lub stworzenia podobnego do Apple ekosystemu urządzeń harmonicznie do siebie dopasowanych.

Galaxy Tab S przód
Galaxy Tab S tył

Źródło: SamMobile