Home / Telefonia mobilna / Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge – realny czas pracy smartfonów

Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge – realny czas pracy smartfonów

samsung-galaxy-s6-ve-galaxy-s6-edge-tanitildi-705x290.png
Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge to najnowsze smartfony Samsunga, które lada chwila trafią na sklepowe półki.

Pomimo braku kart rozszerzeń micro SD oraz wymienialnej baterii, czyli dwóch rzeczy dla których duża część kupujących urządzenia tego koreańskiego producenta brała pod uwagę, oba smartfony są nadal dosyć kuszącym kąskiem do nabycia.

Jeden z portali internetowych GSMArena przetestował rzeczywisty czas pracy na baterii, która dla przypomnienia ma pojemność 3000mAh.

Z owych testó wynika, iż zarówno Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge osiągneły wynik 64 godzin, co nie wtajemniczonych zapewne zachwyci, jednak tych, którzy wiedzą o wynikach Galaxy S5 wynoszących 72 godziny, zapewne rozczaruje.

Co więcej porównane wyniki nie zachwycają także jeśli spojrzymy na smartfony z 2014 roku. Sony Xperia Z3 osiągneła np. wynik 85 godzin, a LG G3 69 godzin.

Co więc jest powodem takiego stanu rzeczy? Najprawdopodobniej winowajcą jest ekran 2560 x 1440 pikseli (2K), który w przypadku wielu innych producentów stanowił skuteczny hamulec. Jeśli mieliście okazję widzieć ekrany iPhone 6 i porównać go do np. 1080p czy lepszego, to na pewno zauważyliście, że różnica w rozdzielcości nie jest aż tak drastyczna, a dla baterii to dosyć dże obciążenie.

Z tego co się dowiedzieliśmy Samsung pracuje nad usprawnieniem oprogramowania (firmware) dla Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge, które ma poprawić czas pracy na baterii. Pytanie tylko o ile?

A czy was zaimponował ten czas pracy? Czy w ogóle interesujecie się tym smartfonem? Czekamy na waze komentarze.

Galaxy S6 czas pracy na baterii

smartfony 2014 czas pracy baterii