Home / Aktualności / Galaxy Note 9 vs Note 8 – porównanie nowego notatnika od Samsunga

Galaxy Note 9 vs Note 8 – porównanie nowego notatnika od Samsunga

Galaxy Note 9 to najnowszy dodatek do serii, która wciąż podnosi poprzeczkę pod względem mocy i wydajności smartfona. Zawiera szereg innowacyjnych technologii, które pomagają użytkownikom uzyskać jak najwięcej z wszystkiego, co robią.

W porównianiu do poprzednika, Note 9 oferuje nieznacznie (ale zawsze) więcej mocy przerobowej dzięki podkręconemu procesorowi, nadal wykonanemu w technologii 10nm (2,7 GHz vs 2,3 GHz). Następca Note 8 ma również przewagę w wielkości ekranu 6,4 vs 6,3 cala, aczkolwiek traci nieco na upakowaniu pikseli PPI. Nowy następca tronu oferuje w najlepszej konfiguracji dodatkowe 2GB RAM ( 8GB vs 6 GB). Note 8 posiada tyle co najsłabsza konfiguracja „dziewiątki”. N9 to poza tym to lepsze, bardziej inteligentne kamery, które łączą wiodące w branży innowacje firmy Samsung z technologią głębokiego uczenia się, eliminując tym samym potrzebę starania się o doskonałe zdjęcia przez nas samych. Nie bez znaczenia jest także najnowsze wsparcie ulepszonej technologii LTE czy bardziej bezpiecznej i trudniejszej do złamania autoryzacji użytkownika (inteligent scan).

Bateria Note 9 , dzięki pojemności 4000 mAh, ma zapewnić pracę urządzenia przez cały i jest największą jaka kiedykolwiek pojawiła się we flagowym telefonie serii Galaxy.  Urządzenie posiada sporą pamięć masową – 128 GB lub 512 GB, która pozwala użytkownikom na przechowywanie większej ilości zdjęć, filmów i aplikacji, bez konieczności usuwania z niej czegokolwiek aby zrobić miejsce.

W nowym Note 9 nie mogło też zabraknąć pióra S Pen z technologią Bluetooth, które w porównaniu z Note 8 oferuje niski pobór energii (BLE). Sprawia to, że ​​cecha charakterystyczna serii staje się jeszcze bardziej dynamiczna, co pozwala wykorzystać potężne narzędzie jako konfigurowalny kontroler do zarządzania aplikacjami i innymi funkcjami. 

To tylko kilka z ekscytujących innowacji, które sprawiają, że Galaxy Note 9 jest idealny dla tych, którzy wymagają najlepszych dostępnych rozwiązań. Poniższa infografika przedstawia porównanie Galaxy Note 9 do swojego poprzednika jak również obrazuje jak Samsung udoskonalił swoje najnowsze flagowe urządzenie.

Choć na pierwszy rzut oka wygląda jakby Galaxy Note 9 nie oferował kolosalnie więcej, to z pewnością wystarczy to aby przekonać do siebie wystarczającą ilość kupujących w tym obecnych posiadaczy „ósemek”. Na razie nie znamy dokładnych cen na polski rynku, ale z doniesień wynika, że przyjdzie nam słono zapłacić, może nawet ponad 5 tys. zł. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.