Home / Aktualności / Galaxy Note 8 – finalna specyfikacja i cena phabletu Samsunga

Galaxy Note 8 – finalna specyfikacja i cena phabletu Samsunga

Galaxy Note 8 officjalnieGalaxy Note 8, flagowy phablet Samsunga idzie łeb w łeb z iPhone 8 jeśli chodzi o wycieki z nim związane tak samo jak ich częstotliwość. Jak zwykle jeśli chodzi o najświeższe informacje można liczyć na @Evleaks, który doszedł do finalnej specyfikacji Note 8.

6,3 calowy phablet (jego dokładne wymiary to 162.5mm x 74.6mm x 8.5mm) wyposażony będzie w ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1440 x 2960 pikseli (18.5:9), a ponadto wspomagany procesorem Exynos 8895 / Snapdragon 835 zależnie od rynku. Jeśli chodzi o pamięć to Samsung umieścił w Note 8 aż 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci masowej, któą możemy oczywiście rozszerzyć. Bateria choć nie mała bo o pojemności 3300 mAh, mogła by być tak naprawdę nieco większa mając na uwadze rozmiary samego phabletu.

Nie ryzykując zbytnio, Samsung umieścił również podwójne 12 MP kamery z tyłu, z których jedna oferuje szerokie kąty widzenia oraz przesłonę f1.7, zaś druga przesłonę f2.4 i podwójny zoom optyczny. Co więcej oferują one także autofokus dual-pixel. Na razie nie potwierdzono jaka kamera znajdzie się z przodu.

Galaxy Note 8, którego planowana premiera przewidywana jest na wrzesień nie będzie tani. Szacuje się, że jego cena w Europie wyniesie ok. 1000 euro, co z jednej strony nie jest dużo (dobra specyfikacja), zaś z drugiej będzie to jeden z najdroższych smartfonów na rynku.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.