Home / Telefonia mobilna / Galaxy Note 7 – specyfikacja nadchodzącego flagowca Samsunga

Galaxy Note 7 – specyfikacja nadchodzącego flagowca Samsunga

Samsung przygotowuje się ostro do prezentacji Galaxy Note 7, który będzie posiadał wiele części wspólnych z modelem S7, także numerację, mającą zlikwidować dezorientację pomiędzy nimi.

Pomimo, że specyfikacja tego urządzenia nie została potwierdzona, to niewiele może nas chyba zaskoczyć. Co zatem znajdzie się w Note 7?

Jak się dowiadujemy kluczowymi elementami tego smartfonu ma być 5,7 calowy ekran QHD (2560 x 1440 pikseli) w wariancie Edge, 64 GB pamięci masowej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart micro SD, a ponadto duet kamer 12MP/5MP (odpowiednio z tyłu i przodu). Kamera główna ma oferować przesłonę  f/1.7, OIS, autofocus z wykrywaniem faz (PDAF) jak również umożliwiać zapis zdjęć w formacie RAW.

Tak jak obecność omiordzeniowych procesorów Snapdragon 821 / Exynos 8893 (w zależności od rynku, na którym się pojawi) z zegarem 2,7 GHz, jak i 6GB pamięci RAM jest niemalże pewne. Wiele źródeł podaje ponadto pojemną, bo 4000 mAh baterię.

Po raz pierwszy jednak Samsung ma ponoć skusić się na użycie biometrycznego sensora pozwalającego na identyfikację użytkownika za pomocą siatkówki oka (iris scaner). Galaxy Note 7 ma być ponadto wodo i kurzo odporny (IP68), oraz dostępny w kolorach czarnym, srebrnym i niebieskim (podejrzewamy również złoty).

Źródło: @evleaks