Home / Aktualności / GALAX RTX 2070 Super EX Pink Edition – różowy landrynek nie tylko dla dziewczyn

GALAX RTX 2070 Super EX Pink Edition – różowy landrynek nie tylko dla dziewczyn

Jeżeli zbliżają się urodziny twojej dziewczyny i nie wiesz co jej kupić lub po prostu lubisz różowy, GALAX ułatwi ci wybór w postaci karty GeForce RTX 2070 Super EX Pink Edition (model: 27ISL6MD71PE) w kolorze landrynkowym (czytaj różowym). Różowa edycja  RTX 2070 Super EX to m.in. płytka drukowana w kolorze białym, podobnie jak w przypadku wysokiej klasy edycje kart HOF, metalowa osłona chłodnicy i płyta tylna w pełnym różu. Choć złącza monitora i zasilania są białe to wentylatory mają już różowe elementy wirnika. Mimo, że wentylatory są wyposażone w diody LED RGB (kolory regulowane przez oprogramowanie), wentylatory świecą standardowo intensywnym różem.

GALAX GeForce RTX 2070 EX Pink Edition to fabrycznie podkręcona karta graficzna, która odznacza się podniesionym zegarem w trybie Boost na poziomie 1815 MHz (w stosunku do standardowych 1770 MHz). Ta specjalna erdycja RTX 2070 Super oparty jest na podkręcaniu za pomocą funkcji„1-click OC”, które podbija zegary nieco bardziej do 1830 MHz. Pamięć pozostaje nietknięta na poziomie 14 Gb / s (efektywne GDDR6). Opisywana tu karta oparta jest na krzemie „TU104” (12 nm proces technologiczny), posiada 2560 rdzeni Turing CUDA, 160 jednostek TMU, 64 ROP i 256-bitowy interfejs pamięci GDDR6 o pojemności 8 GB. Tracycyjnie do zasilania GALAXA  RTX 2070 Super EX Pink Edition służą 8 i 6-piniowe złącza zasilania PCIe. Jeśli chodzi o wyjścia wideo to do dyspozycji mamy trzy DisplayPort 1.4a i jedno HDMI 2.0b. 

Jeśli chodzi o ceny tego cukiereczka, GALAX nie ujawnił jeszcze tych informacji. Można spodziewać się, że identyczny produkt będzie sprzedawany pod marką KFA2 na wybranych rynkach, w tym unijnym.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.