Home / Aktualności / GALAX GTX 1060 6 GB EXOC White Edition – karta graficzna w monochromatycznych barwach

GALAX GTX 1060 6 GB EXOC White Edition – karta graficzna w monochromatycznych barwach

galax-gtx-1060-6-gb-exoc-white-edition-01

Firma GALAX ogłosiła, że wprowadzi do sprzedaży kartę graficzną z rodziny GTX 1060, którą cechować będzie czarno-biała kolorystyka.

Bohaterka niniejszego newsa, czyli karta graficzna GALAX GTX 1060 6 GB EXOC White Edition, to model, który dedykowany jest do osób ceniących sobie efektowny wygląd. Uwagę niejednego fana komputerów stacjonarnych z pewnością przykuje niecodzienny w obecnych czasach zestaw kolorów obudowy układu chłodzenia, 90-mm wentylatorów czy płytki backplate.

Otóż dwa pierwsze z ww. elementów wykonane są z białego tworzywa sztucznego, zaś płytka na rewersie karty graficznej z aluminium. Z kolei płytka PCB, która służy za przysłowiowy kręgosłup modelu EXOC White Edition nosi już typowy dla swoich konkurentów, czarny kolor.

Układ GPU w karcie GALAX GTX 1060 6 GB EXOC White Edition pracuje z częstotliwością 1556 MHz (1771 MHz w trybie GPU Boost 3.0), co oznacza, iż są one wyższe odpowiednio o 50 i 62 MHz względem taktowań referencyjnych.

Z kolei 6 GB 192-bitowej pamięci GDDR5 pracuje ze standardową, efektywną częstotliwością 8 GHz. Do pracy karta wymaga podłączenia jedynie pojedynczej wtyczki PEG 6 pin.

Poza efektownym designem producent zadbał także o efektywne chłodzenie układu graficznego, za pomocą dość sporego aluminiowego radiatora, który posiada 8-mm rurki cieplne pokryte warstwą niklu.

Niestety na obecną chwilę nie podano kiedy, na jakich rynkach i co najważniejsze, w jakiej cenie będziemy mogli kupić kartę GALAX GTX 1060 6 GB EXOC White Edition.

galax-gtx-1060-6-gb-exoc-white-edition-02

galax-gtx-1060-6-gb-exoc-white-edition-03

galax-gtx-1060-6-gb-exoc-white-edition-04

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.