Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / Gainward GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample zapowiedziany

Gainward GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample zapowiedziany

Gainward GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample 03Gainward, producent wysoko wydajnych kart graficznych zapowiedział właśnie GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample, czyli najnowsząwersję topowego chipu NVIDII.

Jedna z najbardziej zaawansowanych obecnie na rynku kart oferować ma architekturę Maxwell w najwyższej formie, mogącą bez problemu sprostać grom w rozdzielczości 4K.

Wyposażona w 2816 rdzeni CUDA taktowanych zegarem 1152MHz (1214 MHz w Boost) karta GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample ma posiadać 6 GB pamięci RAM korzystającej z 384-bitowej szyny i pracującej z częstotliwością 3500 MHz.

Pod względem wyajności tej wersji Gainward oferuje 11 procentowy przyrost wydajności w stosunku do referencyjnych kart, częściowo przez zastosowanie wydajnego chłodzenia, dzięki czemu możliwe było jeszcze większe podkręcenie tego układu.

Gainward GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample 01Przy okazji chłodzenia, jak sami zauważycie z poniższych zdjęć, Gainward zastosował trzy wentylatory oraz komponenty wysokiej jakości, które dodatkowo posiadają niską oporność cieplną. Co więcej kart może pracować w tzw. „Zero RPM fan design” co oznacza, że wentylatory nie włączą się dopóki temperatura układu nie osiągnie co najmniej 60 stopni Celsiusza. Słowem bezgłośna praca.

Gainward GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample 02Producent zatroszczył się również o zabezpieczenie karty poprzez zastosowanie backplatu, a poprzez dwu-slotową konstrukcję umożliwił zastosowanie tej wersji GTX 980Ti w komputerach z mniejszymi obudowami. Na uwagę zasługuje fakt, że Gainward GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample umożliwia uzyskanie temperatur niższych o 10 stopni i z 6 dB mniejszym hałasem niż referencyjne karty z tym układem.

Na zakończenie chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, że karta ta oferuje bardzo realistyczne efekty świetlne w grach, częściowo dzięki użyciu technologii NVIDIA VXGI, która dodatkowo wspiera G-SYNC i DSR, sprawiając nieopisane wrażenia zarówno w grach przy 1080p, jak i 4K.

Gainward GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample: specyfikacja

Gainward GeForce GTX 980 Ti Phoenix Golden Sample specs