Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix atakuje szybkością

Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix atakuje szybkością

Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix 04

Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix, to najnowszy i chyba obecnie najszybszy przedstawiciel rodziny Pascal, który niebawem trafi na rynek.

Poprzez adaptację 10Gbps pamięci GDDR5X oraz zegarów do 1847 MHz (w trybie Boost) dla wersji GHL i GS, jak również 1733 MHz dla Phoenix, nowa karta graficzna nie powinna zawieść pod względem wydajności.

Nie będzie zaskoczeniem, że wykorzystująca 16 nm układy FinFET karta GeForce GTX 1080 Phoenix dostarczy także bezkompromisowej wydajności w VR i grach wykorzystujących rozdzielczości 4K.

Na uwagę przy okazji tego produktu zasługuje bardzo niski poziom generowanego hałasu, także przy dużych obciążeniach, a do tego podświetlenie LED, które zmienia się w zależności od obciążenia procesora GPU. Producent postarał się ponadto o drugi układ vBIOS, który przyda się gdy główny zawiedzie, lub w innym krytycznym przypadku.

W karcie zaimplementowano także nowy, lepszy cooler i 8 fazowe zasilanie PWM z DrMOS zapewniający 3% lepszą wydajność niż referencyjne karty NVIDIA.

 

Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix specyfikacja

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.