Home / Aktualności / G-Master GB3466WQSU – pierwszy zakrzywiony monitor gamingowy z matrycą VA od iiyama

G-Master GB3466WQSU – pierwszy zakrzywiony monitor gamingowy z matrycą VA od iiyama

Firma iiyama, znana głównie z profesjonalnyuch minitorów, zaprezentowała dziś G-Master GB3466WQSU – pierwszy w swojej ofercie zakrzywiony monitor dla graczy z matrycą VA. Ten 34-calowy, wspierający FreeSync Premium Pro monitor oferuje technikę LFC (Low Framerate Compensation), eliminuje efekt rozrywania obrazu oraz przycięcia (stuttering), ale również zapewnia obsługę HDR400. Inspirowany kształtem ludzkiego oka ekran o promieniu zakrzywienia 1500R gwarantuje komfortowe i bardzo realistyczne wrażenia wizualne, pozwalając całkowicie zanurzyć się w grze.

Poza zakrzywieniem, GB3466WQSU pochwalić może się także wysoką rozdzielczością 3440 x 1440 pikseli i ultrapanoramicznymi proporcjami, co pozwala graczom dostrzec więcej na polu walki, bez konieczności ciągłego przesuwania obrazu. Dzięki temu monitor świetnie sprawdza się w pierwszoosobowych strzelankach, ale korzyści z tego tytułu dostrzeżemy praktycznie we wszystkich gatunkach gier.

Wsparcie dla standardu HDR400 gwarantuje wysoką jasność ekranu ze szczegółową reprodukcją kolorów, natomiast matryca w technologii VA zapewnia świetny kontrast, dzięki czemu możemy cieszyć się dobrze widocznymi niuansami pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami sceny. By dodatkowo poprawić widoczność w zacienionych fragmentach, użytkownicy mogą włączyć funkcję Black Tuner, która rozjaśnia takie obszary, pozwalając szybciej dostrzec przeciwnika.

GB3466WQSU oferuje również czas reakcji na poziomie 1 ms (MPRT) oraz odświeżanie na poziomie 144 Hz. Monitor wyposażono w dwa porty HDMI i dwa złącza DisplayPort. Nie zabrakło również gniazda słuchawkowego i huba USB 3.0 (dwa porty). Podstawa pozwala użytkownikom na szybkie dostosowanie pozycji ekranu do ich preferencji w zakresie wysokości. Poza tym, monitor jest wyposażony w technologię flicker-free i redukcję niebieskiego światła niwelując zmęczenie oczu podczas dłuższego użytkowania sprzętu.

Nowy model z rodziny Red Eagle oferuje niski input lag i uniwersalną technologię Adaptive Sync, która działa, która odpowiada za synchronizację wertykalnego odświeżania do liczby klatek generowanych przez kartę graficzną, niezależnie od jej producenta. LFC z kolei efektywnie eliminuje minimalny próg odświeżania w ramach FreeSync .Opisywany tu model monitora iiyama kładzie więc kres efektowi rozrywania obrazu czy przycięć (stuttering) i w pełni wykorzystuje potencjał naszego komputera.

Sugerowana cena monitora iiyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle to 2299 zł. Produkt jest już dostępny u autoryzowanych partnerów marki iiyama.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.