Home / Aktualności / Funkcja automatycznego tuningu dla posiadaczy Ryzen 5000 oraz Radeon 6000

Funkcja automatycznego tuningu dla posiadaczy Ryzen 5000 oraz Radeon 6000

Jeśli jesteście  szczęśliwymi posiadaczami komputerów z najnowszym procesorem AMD Ryzen z serii 5000 i kartą graficzną AMD Radeon z serii 6000 to pobierając Radeon Software Adrenalin ver. 21.9.1 będziecie mogli skorzystać z nowej, prostej w obsłudze funkcji automatycznego przetaktowywania. Począwszy od tej wersji gracze mogą uzyskać wzrost wydajności jednym kliknięciem myszki.

Aby uzyskać dostęp do tej łatwej w użyciu funkcji  należy uruchomić oprogramowanie Radeon za pomocą skrótu klawiszowego „ALT” + „R”, przejść do zakładki „Wydajność” znajdującej się w górnej części okna i bezpośrednio wybrać „Tuning” w zakładce podrzędnej pod nim.

Jeśli maci zainstalowaną najnowszą generację AMD Ryzen i Radeon, w systemie powinna pojawić się sekcja „Kontrola strojenia”, umożliwiająca wybranie opcji „Automatyczne przetaktowywanie” i zwiększająca wydajność zarówno procesora, jak i karty graficznej. Istnieje również  możliwość OC procesorów, umożliwiającą podkręcanie samego CPU. Po wybraniu tej funkcji system poprosi o ponowne uruchomienie, a gdy wrócisz do systemu Windows, system powinien  być znacznie szybszy.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Lub

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*