Home / Aktualności / FSP CMT240 – recenzja pretendenta w klasie budżetowej

FSP CMT240 – recenzja pretendenta w klasie budżetowej

Nie ma się co oszukiwać, ale rynek obudów jest już co najmniej nasycony. Nie zmienia to faktu, że napływają coraz to nowsze konstrukcje czego najlepszym dowodem jest model CMT240, obudowa midi-tower chińskiego producenta FSP. Marka ta może nie jest jakoś szczególnie kojarzona na polskim rynku, aczkolwiek wraz z napływem nowych modeli może się to zmienić.

Dostępna w cenie ok. 180 zł konstrukcja występuje zarówno w czarnej jak i białej kolorystyce, dzięki czemu może spowodować się dwóm zupełnie różnym grupom odbiorców i znaleźć w budżetowych komputerach, gdzie cena ma duże znaczenie. Począwszy od pudełka, a na samej obudowie skończywszy widać zarówno minimalizm, co może być zarówno zaletą jak i wadą – zależy co kto lubi. 

Nie przedłużając zbytnio przejdźmy zatem do samej recenzji, w której przyjrzymy się obudowie FSP CMT240 zarówno pod kątem jakości, funkcjonalności, jak i wartości jaką sobą oferuje.  

 

1. Wstęp

FSP CMT240 to propozycja adresowana do graczy z ograniczonym budżetem, którzy nie chcą poświęceń pod kątem miejsca wewnątrz obudowy jak również pewnych funkcji takich jak okno czy możliwość zamocowania systemu chłodzenia cieczą. Obudowa FSP prezentuje się nieźle zarówno pod tymi względami, aczkolwiek jakość materiałów czy system prowadzenia kabli mógłby być nieco lepszy – aczkolwiek są to cechy, które można przeboleć w tej klasie cenowej). Nieliczne, drobne mankamenty chiński producent wydaje się nadrabiać dzięki stonowanemu, minimalistycznemu designowi. Niemniej na początek przyjrzyjmy się specyfikacji, która znajduje się poniżej.

Jak możecie zauważyć na poniższym zdjęciu wraz z obudową znajdziemy instrukcję z opisem obudowy (specyfikacja, możliwości konfiguracji i sposoby montażu dysków, napędów i chłodzenia), a także zestaw śrubek, wsporników do pyty, opasek do kabli oraz pojedynczą zaślepkę. Spośród wielu języków w jakich napisana jest instrukcja znalazł się również język polski. 

Model FSP CMT240
Dostępna wersja kolorystyczna biała / czarna
Form Factor Mid tower – ATX
Ilość zatok 5,25″ x 2 (ODD), 3,5″ x 2 (HDD), 2,5″ x 2 (SSD)
I/O Connectors 2 x USB 3.0 ¦ 2 x USB 2.0 ¦ 1 x microphone ¦ 1 x audio line-out
Supported Motherboards ATX, microATX, ITX
Funkcje Akrylowe okno boczne, water cooling ready
Zasilacz brak
Max. wysokość coolera CPU 179 mm
Max. długość karty graficznej 373 mm
Ilość miejsc rozszerzeń 7
Ilość oferowanych wentylatorów 0 (przód), 0 (góra), 1 x 120 mm (tył)
Możliwa konfiguracja wentylatorów / chłodzenia cieczą 120 mm / 140 mm x3 (przód)
Możliwa konfiguracja wentylatorów / chłodzenia cieczą 120 mm / 140 mm x2 (góra)
Ilość miejsc rozszerzeń 120 mm / 140 mm x1 (tył)
Max. długość radiatora 280 mm x 2
Wymiary (Szer x Dł x Wys) 21 cm x 39 cm x 45 cm
Waga 4.8 kg1. Wprowadzenie
2. Wygląd zewnętrzny
3. Wygląd wewnętrzny
4. Testy praktyczne – wrażenia z użytkowania
5. Zakończenie

Nie ma się co oszukiwać, ale rynek obudów jest już co najmniej nasycony. Nie zmienia to faktu, że napływają coraz to nowsze konstrukcje czego najlepszym dowodem jest model CMT240, obudowa midi-tower chińskiego producenta FSP. Marka ta może nie jest jakoś szczególnie kojarzona na polskim rynku, aczkolwiek wraz z napływem nowych modeli może się to zmienić. …

Ocena końcowa

Jakość / cena
Funkcjonalność
Wyposażenie
Ocena ogólna

Warta uwagi

Podsumowanie : Ze względu na cenę, obudowa ta jest warta uwagi. Z czarnej lub białej wersji kolorystycznej wolimy tą drugą.

Twoja ocena: 4.8 ( 1 votes)
73

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.