Home / Aktualności / FSP atakuje nowymi modelami obudów CMT350, CST310 i CST311

FSP atakuje nowymi modelami obudów CMT350, CST310 i CST311

FSP jeden z producentów obudów PC, którego model CMT240 mieliśmy okazję niedawno testować, zaprezentował nowe modele – CMT350, CST310 i CST311. Nowe modele wyposażone są w czarną, solidną stalową ramę SPCC, półprzezroczyste panele boczne ze szkła hartowanego, które ukazują wnętrze komputera oraz w większości modeli adresowalne diody LED RGB. Pomimo niewielkich rozmiarów wszystkie te obudowy oferują 2 porty USB 3.0 i są przygotowane do montażu systemów chłodzenia cieczą. Przesuwana złączka szklanego panelu bocznego sprawia, że instalacja i konserwacja są łatwe i bezpieczne.

CMT350 to kompaktowa obudowa typu mid-tower z dużą ilością miejsca na komponenty, która ma być flagowym produktem tej firmy. Posiada ona solidną czarną stalową ramę SPCC i obsługuje radiatory do 360 mm. Wentylator RGB umieszczony z tyłu obudowy jest w pełni adresowalny i kompatybilny z płytami Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion i MSI Mystic Light Sync. Obudowa ta została zaprojektowana z myślą o graczach a jego elegancka konstrukcja charakteryzuje się przezroczystym panelem szklanym listwą świetlną RGB na panelu przednim. Obudowa wyposażona jest w dwa oddzielne filtry przeciwkurzowe, w celu zapewnienia czystości wnętrza systemu. Co ważne, CMT350 może obsługiwać płyty główne zarówno typu Mini-ITX i MicroATX a także zwykłe płyty główne w formacie ATX z maksymalnie z 7 slotami PCI. Do przechowywania i rozbudowy obudowa oferuje dwie 3,5-calowe zatoki na dyski twarde i dwie 2,5-calowe zatoki na dyski SSD.

Z kolei CST310 i CST311 to kompaktowe obudowy Micro-ATX z wystarczającą ilością miejsca dla najmocniejszych kart graficznych o długości do 375 mm oraz dla systemów chłodzenia procesora o wysokości do 163 mm i mogących obsługiwać radiatory o wielkości nawet 240 mm. Podobnie jak CMT350 i w tych obudowach znajduje się czarna, solidna stalowa rama SPCC. CST310 posiada dwa wentylatory przednie o średnicy 120 mm i tylny wentylator adresowalny RGB o średnicy 120 mm.

Tylny wentylator RGB CST310 jest w pełni adresowalny i kompatybilny z większością płyt głównych. CST310 to projekt z myślą o graczach przez jego elegancki wygląd, przezroczysty panel bocznym ze szkła hartowanego i listwę świetlną RGB na panelu przednim. Obudowa CST311 oferuje prostszą wersję tego samego projektu z wyjątkiem 120 mm wentylatorów RGB (posiada jedynie tylny wentylator 120 mm – bez RGB).

Zarówno CST310 jak i CST311 mają wystarczająco miejsca na cztery gniazda rozszerzeń PCI-E a także na dwa 3,5-calowe dyski twarde lub trzy dyski SSD 2,5”- lub równoważne urządzenia.

Dla rozważających zakup obudowy CMT350 podajemy informację, że koszt tej konstrukcji to ok. 360 zł, CST310 wyceniono na 250 zaś CST311 to wydatek ok. 200 zł. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.