Home / Aktualności / Francuskie pancerniki wpływają do World of Warships

Francuskie pancerniki wpływają do World of Warships

Firma Wargaming.net informuje, że do World of Warships właśnie dodano nowe francuskie pancerniki. Każdy gracz może sprawdzić w bitwie tak sławne jednostki jak Normandie, Bretagne, Alsace, Lyon, Richelieu czy Republique.

Francuskie pancerniki charakteryzują się przede wszystkim dużą siłą ognia. Normandie okręt poziomu VI ma po 4 działa na każdej z głównych baterii, a Lyon (poziom VII) imponuje konfiguracją 4×4, co razem daje imponujące 16 dział gotowych do strzału w przeciwnika. Ponadto jednostki te cechują się największą szybkością w swojej klasie. Potężna siła ognia i prędkość to mocne atuty – możemy na własnej skórze przekonać się dlaczego Francja była i jest morską potęgą.

Poza swoimi walorami w rozgrywce, francuskie okręty cieszą oko prezentowanym przez nie wyglądem i przywiązaniem do detali. Twórcy World of Warships dokładnie odwzorowali jednostki tygodniami analizując zdjęcia i plany inżynieryjne. Współpracowali przy tym zadaniu z Archiwum Historycznym Ministerstwa Obrony Francji i Muzeum Morskim w Paryżu, dzięki czemu okręty zgodne z historycznymi realiami.

– Wiedzieliśmy, że francuskie uzbrojenie i maszyny wojenne są unikatowymi projektami – mówi Sergey Gornostaev, starszy specjalista ds. współpracy z muzami w Wargaming. – To było fantastyczne przeżycie odkryć ile miłości i pasji jest w ludziach zajmujących się tematem. Odkryliśmy istnienie nawet specjalnych dokumentów dla modelarzy – to pierwszy raz, kiedy natrafiamy na coś takiego! –

Każdy z modeli to miesiące intensywnej pracy zespołu specjalistów. Teraz oddajemy je w ręce graczy World of Warships, aby mogli poznać te wyjątkowe okręty – ich historię, ich wygląd oraz oczywiście ich przydatność w bitwach!

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.