Home / Aktualności / Forza Horizon 5 z meksykańską lokalizacją i datą premiery 9 listopada

Forza Horizon 5 z meksykańską lokalizacją i datą premiery 9 listopada

To właśnie dzięki unikalnemu podejściu do wyścigów samochodowych, seria Forza Horizon nieustannie zyskuje serca coraz to nowszych graczy. Od prawie trzech lat fani Forzy ścigają się, dryfują, jeżdżą i rozbijają się po brytyjskich wsiach, plażach i wąskich uliczkach Edynburga. Wkrótce będą mogli robić to wszystko w Meksyku, nowej lokalizacji w grze Forza Horizon 5.

Wśród kilku nowych trybów gry i funkcji jest dodanie „Ekspedycji”. Tryb kampanii dla jednego gracza, który zabierze graczy w całym Meksyku, aby poznać nowe postacie i ukończyć setki wyzwań. Dla majsterkowiczów nowa funkcja „EventLab” pozwoli graczom tworzyć niestandardowe doświadczenia wyścigowe, podobne do Track Builder lub Dirt 5 Playgrounds.

Opierając się na swoich mocnych stronach, Horizon 5 będzie również zawierał ulepszone dostosowywanie samochodów i postaci, bardziej inteligentnego asystenta AI oraz udoskonalenia rozgrywki w trybach PvP i PvE. Chociaż pełna lista „setek najlepszych samochodów na świecie” nie została jeszcze sfinalizowana, w zwiastunie zapowiedzi gry jest kilka nowych pojazdów, w tym Porsche Taycan, nowy JLR Defender, Ford Bronco i Mercedes-AMG Project One . Wydaje się, że ten ostatni skończy jako samochód na okładkę Horizon 5.

Zróżnicowany otwarty świat Meksyku będzie również zawierał dynamiczne pory roku (coś czego tak naprawdę chcieliśmy w czwartej odsłonie ale jej nie odtaliśmy – OK, były pory roku zmieniające się co kilka miesięcy ale to nie to samo), a także burze pyłowe i tropikalne, które ożywią to doświadczenie. Deweloper Playground Games zwraca uwagę na zastosowanie fotogrametrii, nowego wolumetrycznego systemu oświetlenia i innych ulepszeń w celu renderowania najlepiej wyglądającej gry Horizon. Wygląda na to, że to właśnie Horizon 5 będzie tzw. pokazem Ray Tracingu na konsolach. Jednak implementacja ray tracingu w grze wydaje się być ograniczona do trybu wyświetlania samochodu Forzavista i nie ma opcji 120 klatek na sekundę. Jak wspomniano w sekcji FAQ gry, gracze Xbox Series X będą mogli grać tylko w 4K/30fps lub 60fps w trybie wydajności gry.

Konsola Series S również otrzyma ten tryb wydajności 60 klatek na sekundę, a poza tym będzie renderować grę w rozdzielczości 1080p/30 klatek na sekundę. Jeśli chodzi o posiadaczy Xboksa ostatniej generacji, nie mamy dobrej wiadomości. Gra o ile pójdzie, może okazać się wizualną klapą. 

Na szczęście wersja gry na PC nie będzie ograniczona do Microsoft Store. W dniu premiery pojawi się również na Steamie z dość skromnym zestawem minimalnych wymagań:

System operacyjny: Windows 10 (wersja 15063.0 lub nowsza)
Procesor: Intel i3-4170 @ 3,7 Ghz / Intel i5 750 @ 2,67 Ghz
RAM: 8 GB
Karta graficzna: Nvidia 650TI / AMD R7 250x
Direct X: Wersja 12
Przechowywanie: 80 GB

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.