Home / Aktualności / gry / Forza Horizon 3 – wymagania PC, po których zrzędnie wam mina

Forza Horizon 3 – wymagania PC, po których zrzędnie wam mina

Forza Horizon 3 01

Nadchodzące wyścigi samochodowe Microsoft Studios czyli Forza Horizon 3 zbliża się wielkimi krokami, a jak wiemy gra pojawi się zarówno na Xbox One jak i PC, dzięki programowi Play Anywhere. Program ten jednak dotyczy wersji cyfrowej, upewnijcie się zatem, że takową posiadacie jeśli chcecie grać na dwóch (teoretycznie) platformach.

Jeśli więc chcecie zakosztować rywalizacji w australijskich sceneriach i nie posiadacie Xboxa One, to powinniście sprawdzić swoją konfigurację sprzętową (którą bardzo prawdopodobnie będziecie musieli uaktualnić) przed planowaną na 27 września premiera gry.

Aby komfortowo grać w Forza Horizon 3 w rozdzielczości 1080p, potrzebować będziecie 12 GB pamięci RAM, procesor Intel Core i7-3820 z zegarem 3,6 GHz (lub odpowiednik AMD), oraz kartę graficzną z 4GB VRAM taką jak Nvidia GTX 970, Nvidia GTX 1060, AMD R9 290X lub AMD RX 480. Nie zapominajmy poza tym o 55 GB wolnego miejsca na dysku i systemie Windows 10 64-bit z najnowszą jubileuszową aktualizacją.

Jeśli zakupicie grę Forza Horizon 3 Ultimate Edition w przedsprzedaży, to poza jednym dodatkowym autem (zależnym od ekskluzywności sklepu), będziecie mogli w nią zagrać 4 dni przed premierą.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.