Home / Aktualności / Ford Ka najtańszym samochodem na polskim rynku

Ford Ka najtańszym samochodem na polskim rynku

Ford Ka - photo 1

Ford Ka z rocznika 2014 jest aktualnie najtańszym, nowym samochodem na polskim rynku. Najwyraźniej producent ten postanowił nowym cennikiem opisywanego w niniejszej wiadomości modelu przypomnieć, że nie tylko posiada w swojej ofercie takie hity jak Focus czy Mondeo, ale również małe, miejskie samochody na każdą kieszeń.

Z powyższej sytuacji my – klienci – możemy się tylko i wyłącznie cieszyć, bowiem od czasu wycofania ze sprzedaży Fiata Pandy 2-generacji na rynku nowych samochodów w Polce modeli z segmentu A (auta miejskie), których cena jest wyraźnie niższa niż 30 tys. zł jest jak na przysłowiowe lekarstwo.

Przykładem takim jest choćby bohater tego newsa – Ford Ka – kosztujący do niedawna co najmniej 30 200 zł za model z rocznika 2013. Obecnie model Ka z roku produkcji 2014 możemy nabyć za kwotę nawet 25 650 zł (wersja Trend). W tej kwocie dostaniemy samochód z motorem 1.2 69 KM i systemem Auto-Start-Stop, układem ABS + EBD + EBA, czołowymi poduszkami powietrznymi dla kierowcy i pasażera, układem wspomagania kierownicy, komputerem pokładowym, immobiliserem czy dodatkowym gniazdem zasilania 12V.

W cenie do 30 tys. zl nabędziemy także bogatszą wersję wyposażenia o nazwie Trend+. Za kwotę 27 450 zł dostaniemy dodatkowo m.in. boczne poduszki powietrzne, elektrycznie sterowane szyby w drzwiach przednich oraz centralny zamek z pilotem oraz składanym kluczykiem.

W aktualnej ofercie dla modelu Ford Ka znajdują się jeszcze dwa poziomy wyposażenia o nazwie Titanium oraz Titanium+, których ceny to odpowiednio 35 000 oraz 36 200 zł, posiadające w standardowym wyposażeniu mp.: klimatyzację czy oferujące możliwość dokupienia kurtyn powietrznych lub panoramicznego, szklanego okna dachowego.

Przy okazji nowego cennika dla modelu Ka firma Ford przygotowała atrakcyjny pakiet promocyjny, dedykowany dla dwóch najtańszych poziomów wyposażenia. Otóż za 2 500 zł możemy zakupić pakiet Cool & Sound, w którego skład wchodzi klimatyzacja oraz radioodtwarzacz CD/MP3. Cena tych akcesoriów poza promocją wynosi dokładnie 4 900 zł.

Źródło: Informacja własna, Ford

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.