Home / Aktualności / Flagowy mechanik Genesisa – klawiatura RX85 otrzymuje powiew świeżości

Flagowy mechanik Genesisa – klawiatura RX85 otrzymuje powiew świeżości

Z23284_86655Flagowy mechanik Genesisa klawiatura RX85 swój debiut miała w zeszłym roku – wtedy też na rynek trafiła wersja z przełącznikami Kailh Brown. Teraz Genesis postanowił dać graczom dodatkowy wybór w postaci swojego sztandarowego produktu ze switchami Kailh Red i Kailh Blue.

„Redy” to oczywiście najbardziej popularne przełączniki wśród graczy. Ich powodzenie to efekt niewielkiej siły nacisku, potrzebnej do aktywacji klawisza. Właśnie dzięki temu nadają się one zwłaszcza do gier, w których użytkownik musi ciągle wciskać kolejne przyciski. Niebieskie przełączniki to z kolei alternatywa dla osób, które na klawiaturze zamierzają też dużo pisać. Mocną stroną switchów Blue jest charakterystyczny klik i wyraźnie wyczuwalny moment aktywacji. Dzięki nim użytkownik płynniej pisze na klawiaturze.   

Klawiaturę Genesis, o której tu mowa, wyposażono w specjalne pokrętło do szybkiej regulacji głośności. Ułatwić życie graczom ma także 12 klawiszy funkcyjnych i wyprofilowana podpórka pod nadgarstki, przyczepiana do RX85 za pomocą magnesów. Chcąc dostosować urządzenie do własnych potrzeb użytkownik może też regulować wysokość klawiatury, dzięki rozkładanym, pokrytym gumą nóżkom.

Ważną cechą klawiatury RX85 jest funkcja N-key Rollover, czyli anti-ghostingu dla wszystkich klawiszy. Technologia ta pozwala na zastosowanie dowolnej kombinacji klawiszy, z której każda zostanie prawidłowo odczytana przez komputer. Do tego dochodzi możliwość zablokowania klawisza Windows, chroniąca przed nagłym wyjściem do pulpitu.

Jak na nowoczesnego mechanika przystało, RX85 oferuje też podświetlenie. Produkt Genesis posiada 20 trybów świetlnych: 8 standardowych, 10 gamingowych, przeznaczonych do gier, a także 2 własne tryby, które gracz może sam zaprogramować.

Jak zapewnia Genesis, mimo atrakcyjnej jak na klawiaturę mechaniczną ceny wynoszącej 349 zł, RX85 to solidny produkt. Nadruki na klawisze wprowadzono przy pomocy technologii double-shot injection molding. To właśnie ta metoda powoduje, iż nadruk na przyciskach jest niemal nie do starcia.

 

Dane techniczne:

  • Liczba przycisków: 104
  • Mechanizm klawiszy: mechaniczne
  • Przełączniki: Kailh Red i Blue
  • Długość kabla: 160 cm
  • Anti-ghosting: N-Key Rollover
  • Dodatkowe funkcje: klawisze funkcyjne, multimedialne klawisze, podpórka pod nadgarstki, podświetlenie, volume knob

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.