Home / Aktualności / Flagowy dysk SSD M.2 NVMe Gigabyte AORUS Gen5 10000 zaprezentowany na CES 2023

Flagowy dysk SSD M.2 NVMe Gigabyte AORUS Gen5 10000 zaprezentowany na CES 2023

Na swoim stoisku na międzynarodowych targach CES 2023 znany producent podzespołów Gigabyte zaprezentował swój nadchodzący flagowy dysk SSD M.2 NVMe, AORUS Gen5 10000. Zbudowany w formacie M.2-2280 z interfejsem PCI-Express 5.0 x4 i obsługujący protokół NVMe 2.0, dysk jest oparty na kontrolerze serii Phison E26 w połączeniu z najnowszą pamięcią flash 3D TLC NAND.

Pamięć masowa Gigabyte występuje w pojemnościach 1 TB, 2 TB i 4 TB. Sekwencyjne szybkości transferu zapewniają dyskowi odczyt do 12 GB/s z sekwencyjnym zapisem do 10 GB/s. Jednak nie jest to najbardziej uderzający aspekt tego dysku, który pokryty jest masywnym aluminiowym radiatorem z podwójnymi żebrami wykorzystując do tego dwa stosy żeberek połączonych parą rurek cieplnych nawiązujących do konstrukcji znanych z płyt głównych Nehalem Gigabyte. To właśnie one wykorzystywały tak ogromne radiatory nad mostkiem północnym X58. GIGABYTE nazywa ten radiator AORUS Xtreme Thermal Guard.

Na chwil obecną flagowym produktem w tym segmencie jest AORUS 7000 wykorzystujący interfejs Gen4 oferując przy tym do 7 GB/s odczytu i do 5 GB/s zapisu.

 

Źródło: PC Mag

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Odpowiedz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

*