Home / Gry / Android / Fishing Superstars – łowienie ryb w wielkim stylu

Fishing Superstars – łowienie ryb w wielkim stylu

„Nudze się … Poszedłbym na ryby, ale ciągle pada. Co robić? Już wiem! Pogram sobie w Fishing Superstars!!!” – i takim miłym akcentem zaczniemy recenzję tej jakże wciągającej gry na smartfony, czy tablet.

Fishing Superstars jest to gra o tematyce wędkarskiej, wydana przez firmę Gamevil. Mimo, iż główna baza znajduje się w Seulu, ich gry rozchwytywane są w całym świecie (istnieje również druga baza, mieszcząca się w Stanach Zjednoczonych). Jest ona dostępna za darmo w Google Play, jak i w Apple Store. Zalecam podstawową znajomość języka angielskiego, ponieważ interfejs gry napisany jest właśnie w tym języku. Przejdźmy do naszych „Supergwiazd Wędkowania”.

  Fishing Superstars wybor postaci          Grać można na dwa sposoby: Zaczynamy grę, wybierając płeć naszego wędkarza. Potem zaczyna się pierwszy tutorial, który pokazuje podstawowe działanie gry (niestety nie mogę go opisać, gdyż co każdy update jest ono ulepszane, a ja swoją przygodę z rybami zacząłem już dawno temu).

Drugi sposób to taki, że logujemy się w naszym intro na Gamevil LIVE i zakładamy tam darmowe konto – polecam oczywiście drugą opcje, gdyż po wyczyszczeniu danych gry, wasza postać z pierwszego sposobu po prostu przepadnie (postać na gamevil LIVE jest zapisywana na ich serwerze gry, także Waszej postaci nic nie grozi).

            Na starcie chciałem tylko bardzo króciutko napisać o grafice – nie jest ona zła, nie powala też słabizną, ale nie to jest najważniejsze (według mnie) w grach na smartfony.

Główne menu gry jest dość obszerne, ale po krótszym czasie połapiemy się „co z czym się je”.  Możemy w nim zobaczyć aktualny wygląd naszej postaci, jaką największa rybę złapali nasi przyjaciele (ranking resetowany jest co tydzień), jaką wędką łowimy, i jaką przynętę mamy założoną na haczyk. Znajduje się tam również najważniejszy przycisk – GO FISHING, który przenosi nas na mapy, w których znajdują się poszczególne łowiska, czyli to, co nas najbardziej interesuje, a (moim zdaniem) nie powinniście się zawieźć.

            Fishing superstars Carnival CityGra oferuje nam 5 głównych map (w tym szósta, świeżo dodana „Purple Carnival City – szczególna mapa, zagrajcie to sami a zobaczycie), na których znajdują się po 4 łowiska odblokowujące się wraz z wbijaniem wyższego poziomu naszej postaci – czyli aż 20 łowisk składających się z zbiorowiska 12 bądź 13 różnych gatunków ryb.

Policzmy szybko – aż 240 gatunków ryb do złapania! Moim zdaniem liczba bardzo zadowalająca, tym bardziej, że każdy gatunek potrafi łapać na różne przynęty. Została również dodana opcja rzucenia zanęty – działa ona przez 60 minut na całej mapie (nie tylko łowisku) i pomaga nam łowić większe ryby w zależności od jej siły (B-chum, A-chum, S-chum – od najsłabszej do najlepszej).

Sama symulacja łowienia została zrobiona super! W Prawym dolnym rogu ekranu mamy kołowrotek, którym trzeba kręcić, aby nasza ryba została złapana w nasze sidła, ale – żeby to nie było takie proste, twórcy gry stworzyli różne „stany wrogości” ryby – zielony (ryba spokojna), pomarańczowy (męcąca wodę), czerwony (szarpiąca się) migający czerwony (bestia) i fioletowy – ryba ucieka „na dno” i odnawia swoje HP. Tak – ryby maja HP, szybkość wyciągnięcia jej, jak i spadek jej życia zależy od umiejętności gracza i statystyk postaci. Oczywiście są również dodane rangi wielkości ryby – E, D, C, B, A, S, SS, SSS –najcenniejsza.

Fishing superstars boss levelNa każdym łowisku znajduje się Boss – ryba o wiele cięższa do wyciągnięcia niż pozostałe, ale za to nagradzająca nas sowiciej, niż reszta złowionych ryb. Za złowienie ryby dostajemy punkty doświadczenia (exp- który przyczynia się do wzrostu poziomu naszej postaci, a co za tym idzie – odblokowywania nowych łowisk oraz sprzętu dla nas) jak i pieniądze bądź – jak za bossy- gwiazdki (za które możemy kupować unikalny ekwipunek lub też inne wartościowe rzeczy).

Podsumowując:

Osobiście w tej grze podobają mi się najbardziej 4 rzeczy:

1. Akwarium – możemy w nim umieścić ryby, które nam się podobają najbardziej i wykarmić je do rangi SSS (największa możliwa ryba w grze);

2. Możliwość dodania aż 50 przyjaciół, którzy są naprawdę pomocni i bezcenni, bo mogą wysyłać nam prezenty, jak i odpowiadać na nasze prośby, gdy czegoś potrzebujemy, mogą również oni sami odwiedzić nasze akwarium i praktykować łowienie (dostają wtedy 5 rzutów do naszego stawu) lub nakarmić nasze ryby;

3. Ulepszanie statystyk naszej postaci, poprzez trening (co dwie godziny możemy trenować naszą postać), kupowanie nowego sprzętu za pieniądze zdobyte z połowu ryb, lub gwiazdki, które możemy dostawać za złowienie rzadkiej ryby, bossa lub po prostu możemy je kupić w Item Shop. Wiadomo – im lepsze statystyki, tym większe i rzadsze ryby będą chciały zagościć na naszym haczyku;

4. Grywalność, Grywalność, Grywalność, Grywalność! Gdy raz złapie się bakcyla w „Fishing Superstars”, szybko się od tej gry nie ucieknie. Przykład? Sam pogrywam w nią już od ponad 9-ciu miesięcy.

Ocena: 9/10

Odejmuje punkt za łączność producenta gry firmą Gamevil z graczem – a raczej jej brakiem.

P.S. Jeśli chcecie się dowiedzieć o wiele więcej co gra kryje w sobie (czyli jak łapać poszczególne ryby, co opłaca się kupować a czego nie, czy nawet zobaczyć specyfikację swojego telefonu, jak będzie ona dawać radę sobie z wyciąganiem większych ryb) to zapraszam was gorąco na http://www.fishingsuperstars.czo.pl/

Jest to forum poświęconej tej grze. Ja również dzięki temu forum  nauczyłem się wielu rzeczy. Możecie mnie tam również znaleźć pod nickiem hektorenzo. Milej gry!

Galeria:

„Nudze się … Poszedłbym na ryby, ale ciągle pada. Co robić? Już wiem! Pogram sobie w Fishing Superstars!!!” – i takim miłym akcentem zaczniemy recenzję tej jakże wciągającej gry na smartfony, czy tablet. Fishing Superstars jest to gra o tematyce wędkarskiej, wydana przez firmę Gamevil. Mimo, iż główna baza znajduje się w Seulu, ich gry …

Ocena końcowa

Grafika
Muzyka
Grywalność
Wsparcie
Cena

Dobra

Podsumowanie : Jedynym minusem gry jest kontakt z samym Gamevil – gdy parę razy miałem problemy z grą, Support gry jest po prostu tragiczny. Nigdy nie doczekałem się odpowiedzi, jedynie jakiegoś drobnego upominku i naprawienia błędu nie wiadomo kiedy. Gdybym mógł, zapewne rozpisałbym się na parę stron, aby przybliżyć Wam całą grę, ale wtedy magia poznawania, jak i recenzja ta nie miałyby sensu. Po prostu wejdźcie do waszych sklepików operatora, ściągajcie, i z miłą chęcią grajcie!

Twoja ocena: Oceń jako pierwszy !
71

O użytkowniku Hektorenzo

Pasjonat gier wideo, poczynajac od czasow dobrego NES'a, po zakupieniu PS3 również początkujący pasjonat gier na PS3 :)