Home / Aktualności / Firma Digital Storm z dumą wprowadza Aventum X – na jego widok opadnie ci szczęka

Firma Digital Storm z dumą wprowadza Aventum X – na jego widok opadnie ci szczęka

Firma Digital Storm wprowadza na rynek swój najnowszy produkt, komputer Aventum X. Określając go jako najbardziej zaawansowany komputer do tej pory, Digital Storm wyposażył swojego blaszaka w modułowy system dostarczania cieczy oraz wstępnie skonfigurowany panel zasilania, który upraszcza najpowszechniejsze przeszkody na komputerach klasy entuzjastów.

Zaprojektowany od podstaw z naciskiem na niezrównaną wydajność i modułowość, Aventum X nie jest przeciętnym komputerem o czym można się przekonać już patrząc na niego. Specjalnie stworzony dla tej konstrukcji blok wodny umieszczony za tacą płyty głównej rozprowadza płyn w całej obudowie, eliminując potrzebę modyfikacji całego systemu chłodzenia cieczą w celu modernizacji lub konserwacji.

Dzięki kuracji upiększającej, Aventum X to wspaniałe osiągnięcie inżynieryjne zarówno pod względem prezentacji, jak i wydajności dzięki dużym, przyciemnianym panelom z hartowanego szkła po obu stronach. Ponadto Aventum X ma takie same możliwości, jak jego poprzednik, wyposażony w najwyższą pętlę chłodzenia cieczą z chłodnicami 560 mm i 280 mm i portami szybkiego odłączania, które są aktywne zarówno w konfiguracjach z twardym jak miękkim tubingiem.

Choć firma nie chwali się otwarcie specyfikacją (nie myślcie, że jest się czego wstydzić), to można się o niej dowiedzieć chociażby z okazji konkursu na stronie, w którym można wygrać kosztujący ponad 8 tys. dolarów komputer. Niestety owy konkurs dostępny jest jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. No ale nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie taki komputerek kupić, czyż nie tak? Zresztą możecie popuścić wodzę fantazji i stworzyć własną konfigurację, która dostępna jest na tej stronie. Dajcie znać w komentarzach co udało wam się złożyć i ile dana konfiguracja kosztowała.

Specifikacja:

Model: Digital Storm Aventum X
CPU: Intel Core i7-8086K
GPU: 2x Nvidia GeForce GTX 1080 Ti
RAM: 32GB G.Skill Trident Z RGB
SSD: 960GB Intel Optane 905 Series w/ 6TB HDD
Cooling: HydroLux PRO Exotic Custom Cooling for CPU and GPUs

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.