Home / Aktualności / Firma DeLorean Motor Company ujawniła swoją wizję Alpha 5 – pierwszego pojazdu elektrycznego tej firmy

Firma DeLorean Motor Company ujawniła swoją wizję Alpha 5 – pierwszego pojazdu elektrycznego tej firmy

Firma DeLorean Motor Company ujawniła swoją wizję Alpha 5, pierwszego pojazdu elektrycznego będący czteromiejscowym sedanem wykorzystującym unoszone drzwi z DMC-12 rozsławionego w serii filmów Powrót do przyszłości. Dla uściślenia Alpha 5 nie jest to dokładnie tym sam DMC, który wyprodukował oryginalny DMC-12. Firma stojąca za oryginalnym DeLorean z Back to the Future zbankrutowała na początku lat 80-tych a oddzielna firma utworzona w połowie lat 90 nabyła magazynowe części DMC i prawa do nazewnictwa. 

Jak się dowiadujemy bazowy model będzie wyposażony w akumulator o mocy ponad 100 kWh o zasięgu ponad 300 mil i elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej 155 mil na godzinę. DeLorean twierdzi, że czas 0-100 km/h będzie wynosił 2,99 sekundy, podczas gdy sprint do 140 km/h zajmie mu 4,35 sekundy. 

„Alfa 5 jest reprezentacją ostatnich 40 lat firmy DeLorean”, powiedział Troy Beetz, dyrektor ds. marketingu w DeLorean Motor Company. „Istniała ogromna odpowiedzialność za uhonorowanie historii marki DeLorean, ale jeszcze większa odpowiedzialność za dbanie o jej przyszłość… Myślę, że zrobiliśmy to samo z Alpha 5.”.

DeLorean zadebiutuje w edycji debiutanckiej podczas imprezy motoryzacyjnej Pebble Beach Concours d’Elegance, która odbędzie się 21 sierpnia. Zainteresowane strony mogą zarejestrować się, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje na stronie internetowej DeLorean. Na tym etapie nie ma jeszcze słowa o dodatkowych poziomach wydajności lub cenach.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.