Home / Aktualności / Fire TV Stick – Amazon wytacza ciężkie działo przeciwko Google Chromecast

Fire TV Stick – Amazon wytacza ciężkie działo przeciwko Google Chromecast

Amazon Fire TV Stick 01Choć Amazon nie ma obecnie szczęścia jeśli chodzi o sprzęt własnej produkcji (potężne straty spowodowane sprzedażą własnego smartfonu Fire Phone sięgające 170 milionów dolarów), to nie powstrzymuje go to od dalszych prób w tym kierunku.

Fire TV Stick czyli bezpośredni konkurent Google Chromecast ma pojawić się w cenie 39 dolarów, zaś dla posiadaczy Amazon Prime (jednodniowe dostawy za całoroczną opłatę ok. 50 dolarów) za jedyne 19 dolarów.

Za pomocą Fire TV Stick można będzie wyświetlać zawartość taką jak filmy, muzyka czy zdjęcia oraz inną zawartość multimedialną ze smartfona cza tabletu na ekran naszego telewizora.

Opisywany tu produkt Amazonu został wyposażony w dwurdzeniowy procesor, złącze HDMI, dwie anteny (MIMO) oraz jak podaje producent pamięcią większą od tej znajdującej się w Chromcascie. Poza tym w zestawie znajdziemy pilota jak również aplikację na Androida wykorzytująca możliwości Fire TV Sticka.

Mamy nadzieję, że trafi on również do Polski gdyż jest to ciekawie wyglądający oraz atrakcyjny cenowo produkt. Ciekawe jest również jak Amazon podszedł w tym przypadku do oprogramowania, które nie jest jednym z najlepiej oecnianych.