Home / Aktualności / Finał europejskiej ligi Wargaming.net w Katowicach już jutro!

Finał europejskiej ligi Wargaming.net w Katowicach już jutro!

Już w najbliższą niedzielę tj. 23.10.2016, w Katowicach w ESL Arenie przy ul. Żeliwnej 38 odbędzie się wydarzenie, na którym poznamy najlepszą europejską drużynę w grze World of Tanks. Zawody będą transmitowane na żywo –http://wgl.gg/watch Podczas transmisji dla widzów zostaną przygotowane liczne konkursy, gdzie wygrać będzie można czołgi do gry, złoto i konta premium. Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 15.00.

Wystąpią cztery profesjonalne eSportowe drużyny, które zostały wyłonione w toku rywalizacji ligowej od sierpnia tego roku. W finale wezmą udział znane polskiej publiczności z Grand Finals Kazna.Kru z Piotrem „Ealienem” Peschke w składzie oraz europejskie drużyny DiNG i Oops. Warto podkreślić, że czwartym uczestnikiem będzie polska drużyna Utopia. – To nasza pierwsza impreza tego typu. Przygotowujemy się najlepiej jak możemy by pokazać, że nawet jako debiutanci możemy sprawić niespodziankę – mówi Miłosz „M1losz” Dyka, 18 letni gracz Utopii, mieszkaniec Ustronia.

W puli nagród całego pierwszego sezonu ligi Wargaming.net jest 325 000 dolarów (ok. 1 200 000 zł). Zwycięzcy finału zdobędą 50 000 dolarów (ok. 200 000 zł), drugie miejsce – 25 000 (ok. 100 000 zł), reszta puli zostanie podzielna pomiędzy pozostałe drużyny biorące udział w lidze. Wygrana w europejskich finałach to również przepustka do globalnego finału ligi Wargaming.net, gdzie zostanie wyłoniona najlepsza drużyna świata.

Europejskie finały odbywać się będą w ESL Arenie z bezpłatnym wstępem dla zainteresowanych widzów od godziny 13.30. Na miejscu przygotowane będą niespodzianki związane z grą World of Tanks, jednakże informujemy, że bilety na wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka.

Źródło: Wargaming.net, Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.