Home / Aktualności / FERGUSON PHT2-10 – test przenośnego telewizora

FERGUSON PHT2-10 – test przenośnego telewizora

Testy praktyczne

Ustawienia odbiornika

Aby w pełni korzystać z jakiegokolwiek urządzenia należy go najpierw ustawić. Choć menu TV jakie zastosował Ferguson nie otrzyma nagród za najlepszy design, to jest ono szybkie i bardzo intuicyjne. 

Tak jak zapewne każdy typowy nabywca opisywanego tu telewizora, PHT2-10 naszą główną uwagę skierował w stronę tunera cyfrowego DVB-T.

W związku, że testowaliśmy ten produkt w Wielkiej Brytanii część funkcjonalności była ograniczona. Mowa tu o telegazecie, której wyspiarze po prostu nie używają. Niemniej jednak przy najbliższej okazji postaramy się na nią spojrzeć, gdy z bohaterem tej recenzji zawitamy do Polski.

Niemniej wyszukanie kanałów TV nawet z tak małej anteny przebiegło bez problemu. Tym razem potwierdziło się stwierdzenie, że mały może więcej, a przynajmniej sporo.

Jeśli mówimy o przenośnym telewizorze, to szczególną uwagę należy zwrócić w kierunku kątów widzenia, czasu pracy na baterii oraz możliwości zamocowania go np. w aucie lub po prostu użycia w plenerze. Co do pierwszego to byliśmy mile zaskoczeni ponieważ kąty widzenia z boków są naprawdę imponujące. Patrząc z góry jest nieznacznie gorzej, z kolejną degradacją jeśli chodzi o patrzenie z dołu. Byliśmy mile zaskoczeni, że deklarowana przez producenta rozdzielczość nie przeszkadzała nam podczas oglądania zarówno programów TV, jak i multimediów. Podejrzewamy, że zasługą tego jest wysokiej jakości panel tego urządzenia. Sytuacja była jeszcze lepsza w przypadku kanałów HD, które wyglądały znacznie lepiej od tych “tradycyjnych”.

Jeśli musicie nagrać jakiś program telewizyjny w celu jego późniejszego obejrzenia, to w przypadku TV Fergusona nie będzie z tym problemu. Naciśnięcie przycisku nagrywania na pilocie i jesteście tylko ograniczeni wielkością pamięci masowej USB (pendrive lub zewnętrzny dysk). Testy przebiegły bezproblemowo, tak samo jak odtwarzanie nagranego materiału. Podobnie było z odtwarzaniem multimediów z redakcyjnego pendrive. 

 

Montaż w samochodzie

Jak wspomnieliśmy wcześniej jedyne problemy z montażem w aucie mieliśmy z powodu braku akcesoriów dedykowanych właśnie temu produktowi. Tu jednak nie można winić za to producenta, to głównie firmy trzecie zajmują się tego typu gadżetami. Koniec końców, poradziliśmy sobie jakoś z tym, czego efekty możecie podziwiać na poniższych zdjęciach.

W związku, że nasze mocowanie nie było do końca kompatybilne musieliśmy przeprowadzić w nieco inny sposób kabelek antenowy, co jednak nie przeszkodziło w całkiem dobrym zamocowaniu telewizora do zagłówka. 

Szczerze powiedziawszy nie do końca wiedzieliśmy gdzie umiejscowić samą antenę, ale końcowy wybór padł na górny uchwyt pasażera tylnej kanapy. 

Wracając do samych testów, to pomimo sporadycznych kłopotów z odbiorem kanałów w niektórych lokalizacjach, nie mogliśmy za to winić Fergusona. Zasięg telewizji naziemnych jest różny, tak samo jak stacji sieci komórkowych. W miejscach gdzie zwykle biwakowaliśmy odbiór był dobry.  

 

  1. Wstęp
  2. Zawartość pudełka
  3. Wygląd
  4. Najważniejsze funkcje
  5. Testy praktyczne
  6. Podsumowanie

 

Testy praktyczne Ustawienia odbiornika Aby w pełni korzystać z jakiegokolwiek urządzenia należy go najpierw ustawić. Choć menu TV jakie zastosował Ferguson nie otrzyma nagród za najlepszy design, to jest ono szybkie i bardzo intuicyjne.  Tak jak zapewne każdy typowy nabywca opisywanego tu telewizora, PHT2-10 naszą główną uwagę skierował w stronę tunera cyfrowego DVB-T. W związku, że testowaliśmy …

Ocena końcowa

Wygląd
Obraz i dżwięk
Funkcje
Mobilność
Ocena końcowa

Polecamy!

Podsumowanie : Produkt, który zdecydowanie pozytywnie zaskakuje. Może nie jest idealny ale i tak sprawdza się w większości postawionych mu zadań.

Twoja ocena: 4.9 ( 1 votes)
80

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.