Home / Aktualności / Ferguson DAB+ 150 – recenzja budżetowego radia DAB

Ferguson DAB+ 150 – recenzja budżetowego radia DAB

Testy praktyczne

 

Testy praktyczne z uwagi na mniejszą ilość oferowanych funkcji zamknęły się w odsłuchaniu muzyki ze stacji radiowych i podłączenia pendrive i karty SD z muzyką. Musimy przyznać, że wielkość głośnika z pewnością przemawia na korzyść DAB+150. Muzyka jest naprawdę (jak na wielkość głośnika) dobra, aczkolwiek zapewne z uwagi na dziurę basową, którą naprawdę doceniliśmy.

Małym zaskoczeniem podczas testu było to, że aby przejść do kolejnej / poprzedniej stacji przy użyciu przycisku next / prev, trzeba ją jeszcze zatwierdzić przez ENTER. Uważamy, że znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby wyeliminowanie w tym procesie zatwierdzenia. Oczywiście pomocne to jest w przypadku sytuacji, kiedy chcemy wybrać konkretną stację, niemniej, gdy brakuje pilota, łatwiej chyba (i szybciej) wcisnąć przycisk raz niż dwa razy.

Jeśli chodzi o słuchanie muzyki z pendrive, to należy pamiętać, aby klucz był sformatowany w systemie FAT32. W innym przypadku radio nie zobaczy plików i nie odtworzy naszej muzyki. My skorzystaliśmy z pendrive SanDisk Ultra Fit 32GB, który dzięki uprzejmości firmy SanDisk otrzymaliśmy do testów. W związku ze sporymi wartościami odczytu nie było żadnych problemów ze słuchaniem muzyki w formacie mp3 oraz ich „przerzucaniem”.

Podsumowując testy praktyczne, byliśmy mile zaskoczeni jakością dźwięku, łatwością wykorzystania oferowanych funkcji oraz brakiem problemów z ustawieniem urządzenia. Widać producent naprawdę poważnie podchodzi do jakości, wyglądu i prostoty obsługi. Postarał się on też, aby jego produkt był jak najbardziej dopracowany, czego efektem może być nasza rekomendacja.

  1. Wstęp
  2. Zawartość pudełka
  3. Wygląd
  4. Najważniejsze funkcje
  5. Testy praktyczne
  6. Podsumowanie

Testy praktyczne   Testy praktyczne z uwagi na mniejszą ilość oferowanych funkcji zamknęły się w odsłuchaniu muzyki ze stacji radiowych i podłączenia pendrive i karty SD z muzyką. Musimy przyznać, że wielkość głośnika z pewnością przemawia na korzyść DAB+150. Muzyka jest naprawdę (jak na wielkość głośnika) dobra, aczkolwiek zapewne z uwagi na dziurę basową, którą …

Ocena końcowa

Wygląd
Prostota obsługi
Jakość dźwięku
Cena
Ocena ogólna

Polecamy

Podsumowanie : Proste, ładnie wyglądające i dobrze grające radio w super cenie. Czego chcieć więcej.

Twoja ocena: 3.8 ( 1 votes)
85

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.