Home / Aktualności / Ferguson DAB+ 150 – recenzja budżetowego radia DAB

Ferguson DAB+ 150 – recenzja budżetowego radia DAB

Najważniejsze funkcje

Po oczywistych przy konfiguracji nowego urządzenia czynnościach uwzględniających ustawienie języka, daty czy godziny przyszedł czas na skanowanie stacji radiowych. Wysunięcie anteny i jej rozłożenie, wybranie opcji skanu z menu i już po chwili mogliśmy się cieszyć ponad 80 stacjami radiowymi zarówno tymi tradycyjnymi, jak i oferowanych w DAB / DAB+. Co ważne, posiadając odbiornik DAB+ możemy słuchać wcześniejszego standardu DAB, a ponadto mieć świadomość, że oferowany dźwięk jest wyższej jakości, a także samych stacji jest znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnego DAB-a. Wyszukanie i ustawienie stacji radiowych jest dziecinnie proste i nie zajmuje zbyt długo.

W związku z tym, że DAB+ 150 nie oferuje mnogości funkcji jak Regent i350, który bardzo przypadł nam do gustu, ilość opcji konfiguracyjnych będzie oczywiście mniejsza. To nie jest bynajmniej żadną wadą, gdyż zapewne producent celował tym produktem w mniej „technologicznie” doświadczonych klientów. Tym samym odbiornik taki idealnie nada się na prezent dla znajomego, babci, cioci czy innego członka rodziny, któremu zależy, aby jak najszybciej zacząć słuchać radia, a nie bawić się ustawieniami przez długie godziny.

Z kolei obecność gniazda kart SD czy USB pozwala rozszerzyć możliwości słuchania muzyki poza te oferowane przez stacje radiowe. Jeśli jest coś, co moglibyśmy dodać do tego radia to gniazdo AUX, które pozwoliłoby podłączyć np. odtwarzacz mp3 czy telefon, podłączenie smartfona przez gniazdo USB może co najwyżej naładować nam telefon, a nie umożliwić słuchanie muzyki.

DAB+ 150 zdecydowanie rożni się od bardziej funkcjonalnego (ale i droższego) radia Regent i350

  1. Wstęp
  2. Zawartość pudełka
  3. Wygląd
  4. Najważniejsze funkcje
  5. Testy praktyczne
  6. Podsumowanie

Najważniejsze funkcje Po oczywistych przy konfiguracji nowego urządzenia czynnościach uwzględniających ustawienie języka, daty czy godziny przyszedł czas na skanowanie stacji radiowych. Wysunięcie anteny i jej rozłożenie, wybranie opcji skanu z menu i już po chwili mogliśmy się cieszyć ponad 80 stacjami radiowymi zarówno tymi tradycyjnymi, jak i oferowanych w DAB / DAB+. Co ważne, posiadając …

Ocena końcowa

Wygląd
Prostota obsługi
Jakość dźwięku
Cena
Ocena ogólna

Polecamy

Podsumowanie : Proste, ładnie wyglądające i dobrze grające radio w super cenie. Czego chcieć więcej.

Twoja ocena: 3.8 ( 1 votes)
85

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.