Home / Aktualności / Ferguson DAB+ 150 – recenzja budżetowego radia DAB

Ferguson DAB+ 150 – recenzja budżetowego radia DAB

Wygląd

Dobrej jakości opakowanie pozwala mieć nadzieję, że z pozostałą elementami łamigłówki będzie równie dobrze. Także i tutaj firma Ferguson dopięła swego i zastosowała materiały wysokiej jakości, w tym drewno i aluminium — jest to z pewnością duży plus. Także nie można zbytnio narzekać na samo pokrętło czy przyciski, choć te drugie potrafią być trochę (naszym zdaniem) głośne. Niemniej jednak codzienna eksploatacja z pewnością ograniczy ich użycie do włącznika oraz następna, poprzednia stacja poza oczywistym (ze względu na konieczność zatwierdzenia wybranej rozgłośni) przyciskiem Enter.

Kolejnym zaskoczeniem jest bass reflex, czyli efektowna dziura basowa umieszczona tym razem na dole urządzenia, która sprawia, że muzyka nie brzmi, jak to często bywa w uboższych urządzeniach, „płasko”. Tył urządzenia to tylko (lub aż) informacje o parametrach, gniazdo do podłączenia zasilacza oraz antena do odbioru stacji radiowych. Gniazdo jack 3,5mm do podłączenia słuchawek, USB do podłączenia pendrive i kart SD znalazło się oczywiście z przodu.

Z przodu też znajduje się dobrze wyeksponowany głośnik oraz elegancko rozmieszczone wokół pokrętła regulacji głośności przyciski info, prev (poprzednia), next (następna), Preset (stacje), Enter (zatwierdzenie wybranej stacji), menu i source (źródło) oraz sleep (uśpienie i włączenie) odbiornika.

Ekran może nie jest kolorowy jak w przypadku droższego brata, oferuje bowiem niebieskie podświetlenie, ale i tak jest przyjemne dla oka i jak to się mówi – robi robotę. Szkoda również, że nie można regulować jego jasności. Dla niektórych ta mała niedogodność może być zaletą. Światło może być zastępczą lampką nocną dla najmłodszych” (którzy nie mogą spać w kompletnej ciemności).

Radio jak wspominaliśmy na wstępie w atrakcyjny wizualnie i praktyczny sposób łączy ze sobą ciemne drewno i metal (osłona głośnika, płyta czołowa, przyciski i pokrętło). Rozmiar urządzenia jest jak najbardziej na miejscu z dobrze, tak jak jego waga. Sami chyba przyznacie, że nawet z boku DAB+1 150 wygląda ciekawie. Zastosowanie drewna z tyłu urządzenia sprzyja jakości dźwięku bowiem obudowa radia stanowi pewnego rodzaju drewniany głośnik basowy z dołożoną funkcją radia a nie na odwrót. 

  1. Wstęp
  2. Zawartość pudełka
  3. Wygląd
  4. Najważniejsze funkcje
  5. Testy praktyczne
  6. Podsumowanie

Wygląd Dobrej jakości opakowanie pozwala mieć nadzieję, że z pozostałą elementami łamigłówki będzie równie dobrze. Także i tutaj firma Ferguson dopięła swego i zastosowała materiały wysokiej jakości, w tym drewno i aluminium — jest to z pewnością duży plus. Także nie można zbytnio narzekać na samo pokrętło czy przyciski, choć te drugie potrafią być trochę …

Ocena końcowa

Wygląd
Prostota obsługi
Jakość dźwięku
Cena
Ocena ogólna

Polecamy

Podsumowanie : Proste, ładnie wyglądające i dobrze grające radio w super cenie. Czego chcieć więcej.

Twoja ocena: 3.8 ( 1 votes)
85

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.