Home / Aktualności / Ferguson Car Assistant – nowe zabezpieczenie antykradzieżowe, które niebawem trafi na rynek

Ferguson Car Assistant – nowe zabezpieczenie antykradzieżowe, które niebawem trafi na rynek

Ferguson Car Assistant to zestaw alarmowy składający się z małego urządzenia elektronicznego oraz bezpłatnej aplikacji na telefon, które znajduje się w ostatniej fazie testów przed rynkowym debiutem. Zestaw zawiera moduł podłączany do złącza OBDII, dzięki czemu użytkownik otrzymuje szereg funkcji, np. alarm kradzieżowy z lokalizacją na mapie, śledzenie pojazdu na żywo czy system wykrywania wypadków informujący o możliwej kolizji.

Urządzenie cechuje się bardzo prostym montażem, wystarczą tylko 4 proste kroki aby cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzenia, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na iOS lub Android, założyć konto, włożyć moduł do złącza OBDII oraz dodać samochód w aplikacji.

Nie zapomnieliśmy również  o powiadomieniach o możliwej kolizji Twoich bliskich, czujniki wbudowane w urządzenie wykrywają przeciążenia, które zazwyczaj występują podczas kolizji lub wypadku. Po uruchomieniu alarmu wysyłana jest wiadomość wraz z lokalizacją pojazdu na zdefiniowane numery telefonów oraz e-mail. Użytkownik może wprowadzić kilka kontaktów do informowania o możliwym wypadku.

Każdy rodzic przeżywał moment użyczenia auta swoim potomnym i stres związany z pierwszą jazdą, Car Assistant prócz możliwości śledzenia pojazdu pozwala na kontrole przekraczania prędkości przez kierowcę. Lokalizator, po wydaniu odpowiedniej komendy może stać na straży bezpieczeństwa drogowego. Funkcja bardzo przydatna jeżeli chcemy sprawdzić czy kierowca nie przekracza dopuszczalnej prędkości albo czy nie jeździ po prostu zbyt szybko.

Zapomnij o problemach ze znalezieniem samochodu, aplikacja Ferguson Car Assistant błyskawicznie pokazuje na mapie pozycję  twojego pojazdu. Wyświetla także Twoją bieżącą pozycję, aby ułatwić Ci powrót do niego. Pozycje są aktualizowane automatycznie, zapewniając precyzyjne wskazówki nawigacyjne.

Po więcej informacji o produkcie odsyłamy na stronę http://www.car-assistant.pl/ lub https://sklep.ferguson.pl/

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.