Home / Aktualności / Far Cry 5 – Ubisoft ujawnia kolejne informacje

Far Cry 5 – Ubisoft ujawnia kolejne informacje

Far Cry 5 01

Od serii, do serii, Ubisoft stara się aby aby seria Far Cry wnosiła coś nowego, coś czym można nie tylko zdobyć nowych fanów, ale również utrzymać starych. Taka wydaje się też chyba Far Cry 5, która została tyle co zapowiedziana, a która pojawi się dopiero w 2018 roku. Oparta na otwartym świecie produkcja da nam jeszcze więcej wolności, aczkolwiek także i obaw, o czym się zaraz przekonacie.

Postacie

Far Cry 5

W Far Cry 5 będziemy się mogli wcielić w szeryfa, którego głównym zadaniem jest aresztowanie Josepha (członka grupy The Heralds pochodzącego z  rodziny Seed Family, w której są jeszcze dwaj bracia i pól-siostra). W grze pojawią się także, Mary May – posiadaczka salonu w Hope County czy Nick Rye – miłośnik rodzinnego życia, samolotów oraz militariów. W grze doświadczymy także Pastora Jerome, będącego jednym z trzech niegrywalnych postaci, niemniej jednak mającego wpływ na rozwój akcji. Pomimo powierzonych nam zadań będziemy mogli swobodnie wybrać ścieżkę kariery jaka nam najlepiej odpowiada.

Miejsce

Far Cry 5 02Akcja Far Cry 5 rozgrywać się będzie w obecnych czasach, w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie jak już wiemy w fikcyjnym Hope County w Montanie. Czekają na nas zatem gęste lasy, dziewicze jeziora oraz wiejskie scenerie w tym kościoły, zbiorniki wodne, bary, kluby stripizowe czy oczywiście farmy.

Samo Hope County jest miejscem pełnym problemów. Jednym z nich jest to, że miasto zostało przejęte przez organizację Eden’s Gate, grupę zdolną zrobić wszystko co jest potrzebne do przejęcia nowego terytorium i to dosłownie “wszystko”. Członkiem tej grupy jest wspomniany wcześniej Joseph. Nazywający się ojcem grupy Joseph, nie jest faktycznie ojcem, aczkolwiek niekwestionowanym przywódcą całej tej niechlubnej grupy rzezimieszków.

Akcja

Far Cry 5 03

Właściwa akcja rozpoczyna się po tym jak Joseph daje się aresztować a właściwie kiedy jego miłośnicy tracą cierpliwość i decydują się wziąć sprawy w swoje ręce oraz odzyskać swojego guru. Jako winowajcy tego niechlubnego czynu zostajemy pobici, tracimy z rąk Josepha, a naszym zadaniem jest jego ponowne schwytanie.

Cała kampania jak informuje Ubisoft może zostać rozegrana w trybie wieloosobowym, niemniej jednak nie jest jasne jak ścieżka jednego z gracz wpłynęłaby na rozwój akcji i czy może akcja rozwijałaby się względem tzw. “hosta” czyli głównego w naszej grupie gracza.

Jak może już zauważyliście, Far Cry 5 będzie kierowany emocjami, z naciskiem na strach, niepewność i zemstę, czyli tak naprawdę tym co możemy zaobserwować w dzisiejszym świecie. Balansem dla tego mają być wspomniane trzy niegrywalne postacie (Mary May, Nick Rye oraz Pastor Jemome). Pastor będzie miał niezwykle ważne zadanie (przynajmniej takie przydzielone mu przez Ubisoft), które polegać będzie na nauczaniu i zdobywaniu “zbłąkanych dusz” Eden’s Gate. Niemniej jednak nasz duchowny zamienił biblię na pistolet, oraz kżyż na szotgun, które to mają lepiej przemawiać do tej właśnie publiczności.

Far Cry 5 04

Mary May z kolei również nie zamierza patrzeć bezczynnie na próbę przejęcia jej biznesu przez Josepha i przy pomocy koktajli Mołotowa zamierza mu w tym przeszkodzić. Ostatni z trójki Nick Rye oczekujący potomstwa w najbliższym czasie, również nie będzie stał z założonymi rękami lecz podąży w ślady ojca i dziadka, którzy mieli nie małe osiągnięcia w lotnictwie, wyposaży swój samolot w minigun i z powietrza będzie Josephowi utrudniał życie. 

Jak więc widzicie, Ubisoft w Far Cry 5 próbuje zaadresować obecne nastroje i postawy ludzi, niemniej jednak zaskakuje takim właśnie podejściem do serii. Gra nie była w przeszłości kierowana polityką, ale cóż, takie czasy. Swoją drogą jesteśmy ciekawi waszej opinii na temat tej gry. Czy uważacie, że akcja oraz fakt umiejscowienia gry w otwartym na styl GTA 5 świecie jest czym, czego oczekiwaliście po grze z tej serii, czy wręcz przeciwnie. Czekamy na wasze komentarze.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.