Home / Aktualności / Far Cry 4, Assasins Creed Unity oraz inne gry Ubisoftu zaprezentowane na E3

Far Cry 4, Assasins Creed Unity oraz inne gry Ubisoftu zaprezentowane na E3

ubisoft-at-e3-2014-live-blogging


Tegoroczne E3 w przeciwieństwie do zeszłorocznego rozgrzewania publiki pod nowe konsole Sony czy Microsoftu, było bardziej o samych grach, które dzięki Ubisoft i tytułom takim jak Far Cry 4, Assassin’s Creed: Unity czy The Crew ma dużo do zaoferowania.

Ciekawą mieszankę tego co nasz czeka podczas kolejnych miesięcy zaprezentowała Aisha Tyler, wielki fan Ubisoftu oraz jeden z francuskich developerów i wydawców.

 

Far Cry 4

Konferencja Ubisoftu rozpoczeła się z wielkim hukiem zapowiadając nadchodzącą grę Far Cry 4 z jeszcze lepszym i większym otwartym światem. Podczas tej prezenacji mogliśmy zobaczyć jedynie 5 minut rozgrywki z gry, która jest tak samo jak nie bardziej brutalna.

Far Cry 4 przenosi nas do świata w którym rozpoczynamy walkę o życie po tym jak docierając do pewnej wioski w Himalajach jesteśmy świadkami porachunków pewnego fanatyka posuwającego się nawet do mordowania swoich żołnierzy.


Just Dance 2015

Just Dance 2015

Po brutalności kolejnej odsłony Far Cry, Ubisoft postanowił nas nieco rozweselić serwując grę Just Dance 2015 zawierającą kawałki takich wykonawców jak Pharrell Williams (m.in. Happy), Ellie Goulding, Lady Gaga czy Calvin Haris.

Ciekawą funkcją, która pojawił się w tej części Just Dance była integracja na wskroś wszystkich platform. Umożliwia ona np. kontunuowanie gry po pobraniu aplikacji na smartfon, tablet czy zabawie z użyciem smart TV. Nieograniczone są także takie rzeczy jak liczba graczy, która została zaprezentowana przy pomocy kawałka Lady Gaga i kilkunastu ochotników ze smartfonami.


Tom Clancy’s The Division


Tom Clancys The Division

W telegraficznym skrócie przedstawiono również ciekawie zapowiadającą się produkcję Tom Clancy’s: The Division, kładącą jeszcze większy nacisk na grę wieloosobową dziejącą się w post apokaliptycznym świecie. Zamiast tłumaczenia początków tego tytułu akcja wciągnęła nas za pomocą determinacji mieszkańców tego świata do przetrwania pomagając sobie lub utradniając sobie to zadanie.


The Crew

The Crew Ubisoft

Moim zdaniem wyścigów samochodowych nigdy za wiele i najwidoczniej Ubisoft potwierdza moje zdanie prezentując podczas tegorocznego E3 The Crew czyli wyścigi po Stanach Zjednoczonych. Otwarty świat, mnóstwo samochodów z przeróżnymi dodatkami oraz brak jakiegokolwiek ekranu ładującego, podczas którego mamy ochotę się przespać.

Podczas prezentacji, Ubisoft na demie pokazał nam skróconą dwu godzinną podróż od wybrzeża do wybrzeża z możliwością zatrzymywania się w głównych miastach. Musimy przyznać, że jest to odmienne podejście do grania aczkolwiek jest jeszcze za wcześnie aby cokolwiek więcej o tym powiedzieć bynajmniej na podstawie tak krótkiej prezentacji.Assassin’s Creed: Unity

Assasins Creed Unity


Ten tytuł jest szczególny z wielu powodów, które możecie zobaczyć na demie zaprezentowanym podczas E3. Grafika w Assassin’s Creed: Unity jest jeszcze lepsza, oprawa dźwiękowa również, nie wspominając już o samej fabule tego tytułu. Gra pojawi się już 28 października.

W najnowszym Assasinie wcielimy się w Arnauda, zabojcę w czasach francuskiej rewolucji i tak jak my z pewnością odniesiecie wrażenie pomieszania klasycznego Assasins Creed z nowymi w tym gatunku rodzajami broni takimi jak mocowana przy nadgarstku kusza.

Po raz pierwszy w taki sposób w Assassin’s Creed: Unity aż 4 graczy będzie mogło grać razem wypełniając powierzone im zadania. Posiadając unikalne umiejętności może okazać się, że jedynym sposobem na wykonanie misji w grze będzie ścisła współpraca z grającymi z nami graczami.Shape Up


Shape up

Shape Up to niecodzienne podejście do bycia w formie. Jeśli myślicie, że trening w celu utrzymania kondycji jest nudny to w tym przypadku możecie się mylić. W tej produkcji ćwiczenia przekładają się na dobrą zabawę a to na naszą lepszą kondycję i budowanie ciała, z którego jesteśmy zadowoleni.

Z tytułu tego skorzystają przede wszystkim posiadacze konsol Sony PlayStation 4 czy Xbox One (wyposażonych w kontrolery ruchu Kinect lub PS Eye).


Valiant Hearts: The Great War

Valiant Hearts The Great War

Ten tytuł Ubisoftu jest chyba najbardziej odbiegający od wszystkich zaprezentowanych przez te studio gier podczas tegorocznego E3. Osadzona w czasach pierwszej wojny światowej gra wymaga rozwiązywania serii zagadek w celu wykonania misji Grafika w tej grze tak jak prezentuje ją demo, jest komiksowa co nie jest wcale złą cechą. Patrząc na kilka minut rozgrywki podczas pokazu jesteśmy mile tą grą zaskoczeni i ciekawi końcowego produktu.Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancys Rainbow Six Siege
Ku naszemu zdziwieniu Ubisoft zaprezentował drugą grę z serii Tom Clancy zatytułowaną Rainbow Six Siege. W zaprezentownym publiczności demie mogliśmy zobaczyć jak niesamowicie przebiega współpraca dwóch zespołów współpracujących ze sobą graczy w celu albo odbicia zakładnika lub też jego porwania.

Co nas szczególnie urzekło w tej produkcji to możliwość całkowitego zmiszczenia np. domu, rozmieszczania materiałów wybunkowych, wpadania do pomieszczeń przez okna czy strzelania przez ściany. Całkiem jak z prawdziwychch Hollywoodzkich produkcji.

Choć gra jest jeszcze w dosyć wczesnym stadium, to i tak zdążyła zdobyć serca publiczności podczas tegorocznych E3. Mając to na uwadze możemy spodziewać pojawienia się tej gry w 2015 raczej niż w tym roku.